Svěží vítr: Kdo se stanou novou Queen B?

Klubovna si již od samého začátku klade za cíl objevovat a upozorňovat na nové a mladé interprety napříč žánry. S novou a pravidelnou rubrikou “Svěží vítr” zmapujeme nejzajímavější talenty napříč jednotlivými scénami.

Svěží vítr vykopneme na poli, které byste od nás možná nečekali, ale které rozhodně stojí za zmínku. Domácí talentované zpěvačky. Jména jako Lenny nebo Debbie netřeba představovat, i když zároveň dokazují, že se dá dělat kvalitní pop i v našich podmínkách. Jaká nová jména byste však rozhodně neměli minout?

O shnutí těch nejzajíměvějších nových hlasů na scéně se postaral šéfredaktor Gumi a Lenka Matějková, která má v této oblasti z celé Klubovny zdaleka největší přehled.

GUMIHO TIPY:

Giudi:

Jitka Moulisová aka Giudi na sebe upozornila už v domovské kapele Isua . Svůj obří potenciál však naplno prokazuje v solovém projektu. Už debutové EP Seaside dokazuje, že se Giudi nebojí kombinovat současný mainstream s alternativními prvky, současně znějící sound zajistila i produkce talentovaného Sin.Texe ve spojení se sound engineerem Brentem Kolatalo, který má na svědomí spolupráci i pro takové jméno jako je Kanye West. Na celkovém výsledku se zkrátka nešetřilo, což dokazují i oba dosavadní klipy Seaside a Into The Woods.

Zajímavostí je že má tvorba Giudi blízko ke světu současné mody. Rozhodně se však jedná o jedno z nejzajímavějších jmen současné mainstreamové scény, které se po všech stránkách může měřit i s tím, co běžně slýcháme v zahraničních hitparádách. Takhle nějak zní současný deep pop.

 

Aiko:

Jméno, o kterém se zatím moc nemluví, ale rozhodně by se mělo začít je Aiko. Ája Shirmanova má na svém kontě zatím dva pilotní singly Tunnels a 22:22, ale už teď je jasně vidět a slyšet, že se jedná o jeden z největších domácích objevů posledních let a jednoznačný nadstandart na tuzemské scéně.

Pro Aiko defacto platí to stejné, co pro Giudi. Na výsledku se nešetřilo a je v pozitivním slova smyslu slyšet. Aja v její tvorbě navíc nepostrádá nápaditost a je otázkou, proč si ji zatim nevšimla i velká vydavatelství a ostatní media. To vše je nicméně otázkou času, přesvědčit jste se mohli i na další Klubovní Pouštěčce v Cafe Vítkov.

Eliška Buociková:

I další jméno má co dočinění s Klubovní Pouštěčkou. Na akci v Baru Coming Soon se totiž ve skvělém světle předvedla i Eliška Buociková. Ta na ní sklidila nadšené až bouřlivé reakce, přilákala do svých řad dokonce legendárního publicistu Jaroslava Špuláka a potvrdila pověst obřího písničkářského talentu.

Eliška se v textech odhaluje do naha skrze rodný jazyk a její texty, které dávají hlavu a patu ještě umocňuje její skvělý hlas a sebevědomé živé vystupování. Zpěvačka původem z Broumova za sebou má spolupráci s Imodiem, skupinou Vivian a nyní míří za slávou i skrze solový projekt. Všechny jména za zmíněné trojice si zapamatujte, protože o nich bez diskuze rozhodně uslyšíte!

 

TIPY LENKY:

Ženy můžeme v hudebním průmyslu v posledních letech vídat o něco více a to je jen dobře! Některé se vydají na sólovou cestu, jiné si s sebou vezmou do parády kamarády muzikanty a vytvářejí společně něco jedinečného. Proto stojí za to zmínit a ukázat obě strany mince.

NVTVLIE 

Charismatickou a krásnou Natálii Míšovou můžete znát z kapely All These Memories.  Kromě toho se v minulém roce pustila do vlastního elektro-popového projektu Nvtvlie, na kterém spolupracuje s Adrianem Janečkem (bubeník z našich milovaných holoubků – John Wolfhooker). Česká popová scéna má zase co nabídnout – rozhodně stojí za to tuhle mladou holčinu a její kapelu sledovat!

ŽANETA VARGOVÁ a její NANOSFÉRA

Žanet určitě nepřeslechnete a nepřehlédnete – hlas připomínající Lenku Dusilovou a její žluté vlasy svítící široko daleko lákají lidi, aby spolu s ní nahlédli za hranice našeho světa a alespoň na chvíli zkusili, jaké to je žít v Pohlednu. Přesně takový název nese jejich deska, kterou kapela téměř před půl rokem pokřtila v Rock Café a momentálně s ní slaví úspěch – jsou na velké klubové tour Sám se sebou společně s Michalem Hrůzou, který si je vybral jako předkapelu.

Nanosféru můžeš v Praze vidět už 10. dubna, kdy spolu s Michalem Hrůzou zahrají v Lucerna Music Baru.
Těš se na velkou dávku vesmírné energie!

BARTSHA a MANU DESTRA

Mladičká zpěvačka Bartsha (Barbora Blažková) vás svým hlasem dostane do kolen!
Pětičlenná pražská kapela Manu Destra, hrající electroswing, vznikla teprve v minulém roce a tak mají celou cestu před sebou. Nutno ale dodat, že už z prvních nahrávek lze slyšet, že se jedná o partu, která má neskutečný potenciál a ještě nám všem předvede velkou show! Právě pracují na své první desce a producentem je bratr jednoho z členů kapely a také saxofonista z Mydy RabycadMikuláš Pejcha: “Manu Destra v sobě mají pár prvků, které mohou připomínat starší věci Mydy Rabycad.  Rozhodně jdou ale vlastní cestou, mají super nápady a určitě se máte na co těšit!

Manu Destra si můžete přijít poslechnout už 28. března do “Vagonu”, kde zahrají v rámci Student Festu 2018.

Jak se Vám líbíli naše tipy v prvním dílu série “Svěží vítr”? Napište nám a napište nám i svoje tipy!

Lenka Matějková a Gumi, 2018

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.