Kam letos vyrazit na Žižkovskou Noc? Tohle jsou naše tipy!

Letošní ročník Žižkovské Noci se již nezadržitelně blíží, a tak jsme si pro Vás připravili tradiční Klubovní doporučení. Koho byste si letos na “Žižnajd” rozhodně neměli nechat ujít?

ČTVRTEK 22.3.

Klubovna showcase stage:

Rozhodně byste si neměli nechat ujít naší Klubovna showcase stage v Café Vítkov, protože uslyšíte jako tradičně fůzi hned několika žánrů a toho nejzajímavějšího, co jsme pro Vás v unplugged verzi mohli sestavit!

 

Tentokrát se můžete těšit na Weathered Mana, Lukáše Landa, talentovanou Aiko, vůbec poprvé budete moc slyšet solo projekt Technicolour od Jaye Kutchera ze Skywalker a chybět nebude ani rapující papa Kany.

Ihned po akci by navíc měla následovat další Klubovní Pouštěčka, tak přijďte v co nejhojnějším počtu. Bude var!

Pilot season
Ig livEstream (1)

Pilot Season (21:00 , Cafe Pavlač)

Pilot Season letos vydali skvělou desku “A Deep Dive“, kterou posunuli celou záležitost zase o něco dál a ukázali naplno svůj potenciál. Ten budou rozvíjet i na stagi v Café Pavlač, kde se dá očekávat, že většina osazenstva zamíří právě na ně.

Cocaine Party (21:00, Nad Viktorkou)

Ve stejném čase proběhne i poslední “kokeš party” v Praze. Opavští divočáci Cocaine Party to totiž už zanedlouho zabalí a tohle bude jejich poslední pražský vál. No, a kdo zná jejich shows, tak ví, že to bude pořádně na divoko!

Bert and Friends (01:30 – Storm)

Totální ujeťárna, která lidi stejně tak fascinuje jako sere. Právě v tom je ale její kouzlo a nenechte se zmást. Bertovi kámoši jsou hudebně i dost variabilní a nabízí toho možná víc, než si dokážete připustit.

PÁTEK 23.3.

Raindeer x Klubovna Metalcore stage ve Fatalu

Pozvánku na druhý den nemůžeme začít jinak, než stagí, na které se podílíme spolu s hradeckým Raindeer Festem. A rozhodně v ní nebude nouze o breakdowny, moshe a wall of death. Tahle scéna totiž patří všem core kids!

Na metal core stage postupně uslyšíte Abbie Falls, Anthems, Marked As An Enemy, Silent Generation, německé Dawnwatcher, The Truth Is Out There, pořádající Glad For Today, Fall From Everest, Sun Was Turned Off a Halo Of The Sun.

EMO stage v Thereninu

Možná vůbec nejzajímavější stage druhého dne se stala ta kterou najdete v prostorách klubu Theremin. Mixuje totiž to nejlepší, co nabízí současný emotivní pop-punk a hardcorové emo. Hned na začátku se, tak dočkáte nadějné sebranky Stifled (18:00), kterou následují skvělé mladé bandy Brighter Days (19:40) nebo Cumulonimbus (22:05).

Omladi potom prostřídají i prověřená emo-hardcorová jména jako Empty Hall Of Fame, Rutka Laskier, Kafka a Nicota.

Pacino (21:00, Bike Jesus)

Pacino se stali fenoménem minulého roku, my jsme jejich desku vyhlásili jako třetí nejlepší (a tím pádem nejlepší domácí) nahrávku roku a ocenění sbírají i jinde. Získali i prestižní ocenění Vinyla a ve hře jsou i v žánrovkách na Andělech.

O své ocenění se však příliš nestarají a prioritou je i nadále hraní. Intenzivní české texty s nádechem drsného rázivotého kraje, která Vás strhnou svojí intenzitou i autenticitou.

GnostaG (21:00, Jah Koho a Kennedy Island)

Další jméno, které si můžete spojit i s našimi Pouštěčkami, ale i aktivitami mimo hudbu. GnostaG aka Jan Vrobel, který se též aktivně zapojuju do záležitostí veřejného dění zarepuje o palčivých společenských tématech a na závěr zandá i oblíbenou “hymnu” s názvem TomioVyndej!

Fox Territory (21:00, Vinohradský Pivovar)

Hravá sebranka, která vás strhne i bez zpěvu nekonečnou kytarovou onanií, která, ale zároveň nenudí. Hudební hračičkové si ze sebe taky umí dělat srandu, na stagi jim nechybí pohyb ani velmi dobrá spolupráce s publikem. Jeden z hudebních objevů, který se velmi pravděpodobně nedokáčká nadšených reakcí pouze u nás.

Lazer Viking (22:50, Nákladové nádraží Žižkov)

Lazer Vikingovi patřil hlavně uplynulý rok, kdy s deskou “Flesh Cadillac” sbíral nadšené reakce a nominace na hudební ceny. Stejné schéma se pak autorovi geniálně uchylného projektu opakoval i s domovskými Wild Tides a jejich perfektním albem “Sbohem a šáteček“. A už teď je jisté, že Lazer svým mečem rozehřeje i jindy chladné prostory Nákladového nádraží na Žižkově.

SOBOTA 24.3.

Baro Chandell (18:00, Palác Akropolis)

Jedna z největších komet, které se však na Klubovně věnujeme pravidelně. Baro Chandell si postupně klestí cestu na výsluní domácího stoneru a jejich show bude ozdbou stage v Paláci Akropolis, která bude praskat ve švech i na bobřím náletu s Hentai Corporation.

Rap stage v Crossu:

Na letošní Žižkovské Noci dostane dosud největší prostor i rapová scéna a konkrétně na stagi v Crossu se promixuje nastupující generace s legendárními jmény. První část zastupují především Matka, Stříbrný Rafael nebo stagedivovej šílenec a obří talent budoucnosti Hošty.

Mezi ověřenými jména pak rozhodně patří James Cole toho času dokončující svou novou desku nebo legendární Brančí “Vec” Kováč, který aktuálně zmapoval děsivou situaci na Slovensku protestsongem “Krv na rukách“.

 

Hardcore stage v Goose baru

Původní záměr narvat hardcorový kapely do prostor Nové Chmelnice se kvůli dřívějšímu škraloupu s vystoupením Ortelu na stejném místě nesetkalo s pochopením, a tak se celá stage přesunula do dosud nepříliš znamých prostor v Goose Baru. Exluzivní line-up je však dostatečným důvodem proto udělat o pár kroků navíc.

Hardcorová stage přivítá například Homesick, Howl, Unravel, Chasing Christy, Hopes nebo At Folsom Prison, takže pokud chcete za hardcorem a uvědomělým prostředím, tak je tahle stage jasnou volbou.

 

Mydy Rabycad (22:20, Storm)

Pokud chcete naopak jako naše Lenka protančit střevíce vyrazte do Stormu, kde krom The Hills nebo Ghost Of You můžete slyšet i Mydy Rabycad. Těm se s jejich novotinou M.Y.D.Y. podařilo posunout na další level a sbírají nadšené reakce. A pomalu, ale jistě míří k tomu, aby vyprodávali i domácí sály a ještě více cílili i na hudební západ.

Jejich příval pozitivní energie by se měl stát jedním z vrcholů letošní ŽN!

 

Dění z Žižkovské Noci budete moc intenzivně nasát i skrze NÁŠ INSTAGRAM!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: