Summer party s Black Eyed Peas! Žluté lázně pohltila vlna pozitivní nálady… 

„I gotta feeling that tonight’s gonna be a good night,“

zpívají ve své nejslavnější písni Black Eyed Peas. Ale bylo tomu tak i ve Žlutých lázních?

Kapela, která naposled v Česku vystoupila, když jsem ještě vzorně navštěvoval základní školu a při přehrávání zmíněného songu jsem si mohl odskočit na hokejový trénink, než se mi video na YouTube načetlo. Samozřejmě trochu přeháním, ale zase tak daleko od pravdy nejsem. Ano, doba byla v tomto ohledu těžší a 14 let od poslední zastávky uteklo strašně rychle…

Co si budeme – těch pár let se podepsalo se i na samotných Black Eyed Peas, kteří v naší domovině odehráli dosud jediný koncert! Přesně ten zmíněný… V beznadějně vyprodaném Outůčku, za pomoci neskutečné show, kterou musela dovézt kolona kamionů, a hlavně s vokální parťačkou Fergie, která se od kapely odpojila a vydala se na sólovou dráhu. Kapela našla náhradu ve filipínské zpěvačce J. Rey Soul, která ve skupině působí již od roku 2018.

Vzpomínání bylo dost, jdeme se přesunout do Žlutých lázní. Areál otevřel své brány o půl šesté, ale bohužel se ozvalo počasí a po extrémním vedru přišla vlna přeháněk, takže DJ FEFE hrál pouze pro zlomek skalních fans nahečmaných u barikády. Jeho následovník DJ ROXTAR rozjel mixážní pult hodinu před vystoupením hlavních hvězd večera, načež se fanoušci začali pomalu trousit z gastro zóny, a nebo na poslední chvíli čekali slušnou frontu před areálem. I tak se místní plovárna zcela nenaplnila.

Co ale bylo pozitivní? Těsně před začátkem Black Eyed Peas znovu vylezlo sluníčko, a tudíž nás čekala nefalšovaná „summer party” – drinky, voda a tancovačky na hity, které bouraly horní patra hitparád! A jaký hit odstartoval pražskou zastávku? Nešlo začít jinak než „Let’s Get It Started”, na kterou navázala „Boom Boom Pow” a hladina nostalgie se začala postupně naplňovat…

Na pódium dorazila i zpěvačka J. Rey Soul a v závěru songuMAMACITA” nás přesvědčuje, že z pěveckého hlediska zaostávat nebude… Jasné, s Fergie by vystoupení mělo úplně jiný rozměr. Převzít břemeno po milované zpěvačce není lehký úkol a srovnávání se těžko vyhne. Důležité ale je, že ženský vokál u Black Eyed Peas žije dál a kapela našla adekvátní náhradu.

Svůj prostor dostali i ostatní členové. Taboo a apl.de.ap zazpívali po jednom songu, zato will.i.am si uzmul hned trojitou dávku – „This is Love”, „#thatPOWER” nebo „Scream & Shout”, která rozproudila do té doby trochu chladnější dav.

Sólo vystoupení bylo dost! My chceme zpátky kompletní Black Eyed Peas… Máte to mít! Nastal čas na závěrečnou smršť, kde nebylo člověka, který by vydržel pouze přihlížet. Ze zadní části pódia seskočil kytarista a postaral se o úvodní riff k písni „Pump It”, na kterou navázaly „Don’t Stop the Party”, „The Time (Dirty Bit)”, „Where Is the Love?” nebo „I Gotta Feeling”, jejíž sborový refrén museli slyšet i návštěvníci pražského centra.

Tak… a teď odpověď na otázku, jestli „tahle noc, byla dobrá noc”? Jednoduše – Proč jsme s Lucy na koncert vyrazili? Nejsme tu, abychom hodnotili, jestli vše bylo zazpíváno na jedničku s hvězdičkou, ale proto, jestli pojem Black Eyed Peas stále funguje, a o tom jsme se přesvědčili! Lidé kolem nás zpívali a tančili a bylo vidět, že si návrat užívají, tak co víc si přát?

Velké plus dáváme za živou doprovodnou kapelu, a to konkrétně bicím, které přidaly ten správný disco kopák. Každá skladba měla své originální grafické zpracování, které se promítalo na třech velkých LEDkách. Dostalo se i na pyro a ohně. Pozadu nezůstali ani členové skupiny, kteří občasnými tanečními kreacemi obohatili už tak pestré vystoupení, které se v takovém prostředí pár let zpět dalo označit za VIP.

Oznámení samotného koncertu bylo tak rychlé, jako celé představení ve Žlutých lázních. Black Eyed Peas vsadili na hity, které však hráli stejně jako před čtrnácti lety.

Text Kačer & foto Lucka

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: