Spotlight: Podaří se My Hard Lesson posunout na další level? Předpoklady mají velké

My Hard Lesson, pětičlenná kapela se zajímavým potenciálem na tuzemské scéně, vzniká už roku 2014. Tehdy se ještě tato mladá hardcorová skupina dává dohromady a formuje v jednom pokojíku v paneláku, u jednoho ze zakládajících členů kapely, ve městě Tábor. Toto město je kulturně a hudebně velmi plodné – namátkou můžeme uvést příklady, jako jsou třeba Meresiew, Kalle, nebo třeba Sunshine, kteří v prime-timeu své slávy koncertovali třeba i po USA.

Po necelém roce zkoušení a tvoření songů, které nejsou ještě veřejně nikde dostupné, pořádají MHL ve svém hometownu také svůj první koncert, to konkrétně na podzim 2015 v music clubu Orion. V roce 2016 se táborští My Hard Lesson do podvědomí publika stále ještě dostávají, hlavně živým vystupováním, třeba na akcích v Milevsku, nebo na Moshbowlu v Kamenici, kde si poprvé zahráli i se zahraniční kapelou – metal-coreovými As A Conceit z Itálie. Dále také promují svým fans první hudební počin, pomocí fotek z nahrávání ve studiu – na výsledek a premiérový singl si však musíme ještě nějakou dobu počkat.

Během stálého koncertování se následující rok konečně dočkáváme prvního singlu této jihočeské hardcoreové party, a to rovnou i s vizuálem k tracku s názvem “PRAY FOR OUR HOME“, který nahráli v tábroském Woodland studiu. Na konci klipu se dozvídáme, že po třech letech od vzniku kapely, chystajíí MHL první plnohodnotnou deskou s názvem “THORNY PATH“. K té vychází další videoklip se stejnojmenným názvem. Ono ty hutný a houpavý hardcoreový riffy s místy rapovou flow a drzými screamy, mají něco do sebe, jelikož si My Hard Lesson svým druhým singlem řekli o mnohem větší pozornost, než ji bylo doposud dopřáváno – zaslouženě. Ještě před dropnutím debutového alba bookují další shows, za zmínku stojí třeba v žižkovském Fatalu s metalovými Alaska z Paříze, nebo s britskými Sick Ones v Plzni. My Hard Lesson z natáčení Pray for our home.

S příchodem roku 2018 přichází také release první dlouho hrající desky “THORNY PATH“, který kluci promovali už nějaký čas na sociálních sítích. Je dobře, že si MHL s debutovým, deseti trackovým albem, počkali nějaký čas, jelikož zní poněkud vyspěleji, než prvotiny jiných tuzemských corových kapel. Sound alba má na starost, tak jako v případě singlů, táborské Woodland studio. Pilotní skladby, vydané na Youtube i s klipy, doplňují povedený tracky, jako jsou například “BREAK ME DOWN“, nebo uštěkaná “SUICIDE MAGAZINE“. Nedlouho po releasu Thorny Path se MHL chystají na první zahraniční gig, a to v sousedním Německu, konkrétně v durynském městě Zeuleroda. Vedle dalších povedených shows, třeba s brazilskými Worst, nebo francouzskými Elephants, uzavírají My Hard Lesson svou “trnitou cestu“ na české scéně netradičně několika remixy. Tím se přesouvají do zřejmě vůbec nejplodnějšího roku během kariéry této mladé smečky – 2019. Oznamují účast na prestižních tuzemských festivalech – Fajtfest a Mighty Sounds v Táboře.

Zejména druhý jmenovaný gig, musel být pro místní rodáky obrovskou ctí a sami ho hodnotí, jako doposud nejlepší show, kterou společně zažili. Po koncertově produktivním létě 2k19 dropují další videoklip k tracku “OFF ALONE“, který nahrávali v profláklém Sound Rapids studiu. Tím tak promují k dalšímu releasu, tentokrát EPčka, s názvem “PURE“, které vychází následující rok. Před ním ještě stíhají vyhodit, za mě nejpovedenější skladbu z celé diskografie – “TOLERANCE“. Tím startují rok 2020, kdy vedle dalších letních shows, vychází kompletní EP “PURE“. Výše zmíněné tracky doplňují dvě věci – “THE WORST DAY“ a “HATRED“.

Za kvalitu posledního počinu mluví také to, že je součástí rubriky TOP2020 redakce Klubovny, kde se neobjeví jen tak někdo. MHL – otvíračka Summer Punk Party 2020. Aktuální rok tráví My Hard Lesson na jejich poměry poněkud poklidně. Objevili se zatím na menším festivalu v Kralupech nad Vltavou a během léta je můžeš vidět třeba v jejich rodném Táboře, kde zahrají na after party bajkového eventu Downtown. Krom MHL, se zde objeví také Klubovna Pouštěčka, která uzavře celý program těchto závodů, takže se je určitě na co těšit!

Vedle společného projektu, se bubeníkovi této hardcorové kapely – Paulovi, naskytla možnost, být součástí live bandu rappera Reneho Danga. A aby toho nebylo málo, frontmanovi Frantovi se v poslední době začalo enormně dařit s jeho sólo projektem Totally Nothin. Takže členové My Hard Lesson, nebo alespoň jejich část, hudebně určitě nezahálí. Uvidíme, jaké budou mít tyto faktory dopad na vývoj stále ještě mladé smečky, která má v podstatě celou hudební kariéru ještě před sebou. MHL na minifestivalu v Kralupech nad Vltavou.

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE:

Rýzmberk Riot vol.2 – 31.7.2021

DownTown – Tábor – 28.8.2021

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.