S koncerty z letošní Eurovize se roztrhl pytel! Do Prahy zavítá miláček davů Baby Lasagna.

Když po letošním finále Eurovision Song Contest ustál prach, snad žádné jméno nerezonovalo internetem tak, jako to zaslouženého vítěze diváckého hlasování a osadníka druhé celkové příčky, chorvatského Baby Lasagna. Že má tahle vycházející multižánrová hvězda s talentem pro nezapomenutelnou show našlápnuto k rychle rostoucí kariéře bylo víc než jasné a velké evropské turné na sebe nenechalo dlouho čekat. Jeho pražskou zastávku si budeme moci vychutnat 1. 4. 2025 v MeetFactory za organizace Live Nation.

Turné s názvem Meow Back Tour Spring 2025 navazuje na úspěch průlomového vystoupení na soutěži Eurovize ve švédském Malmö, kde Baby Lasagna s písní „Rim Tim Tagi Dim” nejen vybojoval druhou příčku, ale především si získal srdce milovníků hudby po celé Evropě. Jedinečný hlas Marka Purišiće i jeho vřelé, poutavé vystupování okouzlily publikum a zajistily Chorvatsku historicky nejvyšší umístění na Eurovizi.

„Rim Tim Tagi Dim” nyní boří mezinárodní žebříčky v Evropě i mimo ni a nadále si buduje pozici průlomového hitu. Další vzrušující kapitolou v kariéře Baby Lasagna se stává právě turné Meow Back Tour 2025, při kterém si střihne řadu premiér po celé Evropě. Tour startuje 16. března příštího roku v Hamburku a ke svému finále dospěje 26. dubna v Aténách.

KDO JE BABY LASAGNA?

Baby Lasagna, autentický hudební projekt z dílny Marka Purišiće, se zrodil z potřeby uměleckého vyjádření mladého autora, který touží psát a hrát hudbu bez striktních žánrových omezení. S Baby Lasagna Marko konečně našel možnosti, jak může kombinovat neslučitelné žánry a vytvářet nové zvuky, které jsou svěží a vzrušující zároveň.

Veřejně se poprvé představil koncem roku 2023 s chytlavými singly „IG BOY” a „Don’t hate yourself, but don’t love yourself too much” a v první polovině roku 2024 pak naprosto prorazil do celosvětových vod se singlem „Rim Tim Tagi Dim”. Právě tato píseň v únoru vyhrála chorvatskou soutěž ESC Dora a v květnu Marka donesla až na druhé místo Eurovision Song Contest ve Švédsku, přičemž získala zdaleka nejvíce hlasů veřejnosti od televizních fanoušků po celém světě. Píseň následně strávila nějaký čas v oficiálních žebříčcích Top 40 v teritoriích, jako je Velká Británie, Německo či Rakousko, a aktuálně na Spotify čítá přes 35 milionů streamů. Docela výkon na song, který původně producenti Dory nechtěli pustit ani do finálního soutěžního výběru a své místo si vysloužil pouze jako náhradník. Hlas lidu zněl v tomto případě prostě jasně!

Po fenomenálním úspěchu na ESC se příběh Baby Lasagna rozjel superrychle – podepsal globální nahrávací smlouvu s vydavatelstvím Polydor/Universal Germany, během jednoho dne se vyprodal tři koncerty na stadionu v chorvatském Záhřebu a mnoho koncertů po celém Chorvatsku, na Balkáně i v Evropě. Po několika mimořádně úspěšných úvodních shows na jaře letošního roku a s více než 60 koncerty rezervovanými do konce dubna 2025 vypadá budoucnost Baby Lasagna opravdu zářivě.

CENA VSTUPENKY: 750 Kč
LIVE NATION PŘEDPRODEJ OD 20. 6. 2024 V 10:00
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A GOOUT OD 21. 6. 2024 V 10:00

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: