Welcome to Hotel Diablo! - MGK ovládl deštivý Karlín (report)

Welcome to Hotel Diablo! – MGK ovládl deštivý Karlín (report)

V pondělí podvečer by fakt nemělo pršet. Obzvlášť když vidím tu frontu o karlínského Fora až po tunel “Neboj” a vlastně ještě kousek za roh. No naštěstí při tvrdém chlebu žurnalisty aspoň nějaké výhody mám a sunu se rovnou na akreditace. Rychle si ještě v hlavě vybavím, že dnes si o photo-pass nemám říkat a už třímám voňavou vstupenku s nápisem Guest.

Plnícím se sálem duní DJ Amazonica a já pokukuju, co za lidi na dnešní koncert přišlo. Směska je to pestrá a nelze přehlédnout ošátkované členy Troublegangu věrných. Malinko mě zaskočí fronta na pánských záchodech. (pro tip: vážení, v ty budově je fakt víc záchodů a v patře se vlastně nečeká :D) Amazonica dál pouští svůj mix, pobíhá po pódiu a já zvažuji, že bych asi taky mohl začít hrát. Pač teď je DJ snad každej…

amazonica

No a jak dál. Na scénu nastupují Marpo & Troublegang. Asi není žádné tajemství, že mě Marpo nějak moc nebere. Každopádně a s nadhledem dávám celý set. A musím konstatovat, že asi rozumím tomu, že určitou část lidí tahle záležitost baví. Seskupení to šlape, lidi se baví, tak proč ne. Asi bych vypustil estrádní vystoupení Marpa za bicími, ale dav to kvituje. Co teda závěrem? Asi bych si dokázal představit společnou tour kapel Škwor, Dymytry a Troublegangu a myslím, že by všichni byli spokojeni.

DSC01441

“Welcome to Hotel Diablo!” Tako o tohle tu dneska běží. Proto je Forum vyprodaný a já místo foťáku třímám tužku a zápisníček. Machine Gun Kelly nás poctil další návštěvou a tentokrát se konečně na koncert dostávám i já. Tudíž level očekávání je celkem vysoko. Ale co vlastně čekám? Jestli to bude fakt tak cool? Jestli to nebude zklamání? Že bude dávat hlavně songy z General Admission, který mám nejradši? No začněme od toho posledního. 

“Welcome to Hotel Diablo!” Bylo by asi dost naivní si myslet, že by mohlo dominovat čtyři roky starý album, na druhou stranu svou pozornost dostalo taky. Přesto a logicky je hlavní focus směrovanej na nejnovější počin Hotel Diablo. Každopádně mi celej set přijde pěkně vyváženej a já se víceméně bavím. I když… A jsme zase u očekávání.

Asi malinko víc čekám tu rap show, určitou tvrdost, kterou MGK umí, ale vlastně jsem spíš na přijemnym poprocku. (Což není nic špatnýho.) Je tu rap, jsou tu kytrary, popěvky, lidi zpívaj, dav se baví. Ale prostě občas mi to přijde malinko rozplizlý. Takže si tak proplouvám vyprodaným sálem a z většiny míst kde jsem byl, se koncert dá celkem dobře poslouchat. Občas se mi ty basový spodky snaží rozvázat tkaničky, ale s tím se dá žít.

MGK_2

Pak se na chvíli ukotvím skoro až vzadu, protože se mi na Rap Devil nechce úplně courat po sálu.. V tu chvíli se pár rozdováděných chlapců snaží rozjet moshpit za zvukařem, což se nesetkává s pozitivním ohlasem poklidně se pohupujícího diváctva. Vše vrcholí minifightem s jednoznačným KO po 2 sekundách. Za mě teda na obou stranách kroky vedle. Přesouvám se k pódiu a naštěstí se mi i vrací úsměv na rty. MGK se vytahuje na stage chlapíka, co si s ním chce zarapovat Alpha Omega (General Admission YES!!!:D) Dav šílí, emoce a pot stříkají proudem. “Welcome to Hotel Diablo!” 

No a najednou je kolem jedenáctý a je tu konec. Jak to celý shrnout? Určitě odcházím spíš spokojenej a pokud bude možnost, půjdu se někdy podívat znova. MGK je přesvědčivej s kytarou i bez ní. Lidi se bavili, zpívali, rapovali, ty úsměvy a spokojenost byla vidět snad všude. Takže za mě dobrý.

I Think I’m OKAY bylo. Yungblud nebyl. Pár coverů taky bylo a Till I die, taky.

“Welcome to Hotel Diablo!” 

DSC01641

Text: xMartinezzx

Headline foto: Aneta Puteani

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: