Pražská hala Fortuna se otřásala v základech, The Prodigy připomněli, kdo patří na vrchol elektronické hudby

Čtvrteční večer, 7,12, 2023, se odehrál ve stylu elektronické hudby. The Prodigy, britská kapela, která v roce 2019 ztratila svého bratra Keitha Flinta, je zpět a Liam H. a Maxim ukázali, že i po těžkém období, kterým si kapela prošla, stále patří na vrchol. A přesto, že od odchodu Keitha nevzniklo kromě remixů nic nového, pořád se bylo na co těšit! 

Kapela otevřela legendárním songem Breathe a tím odpálila naprosto skvělý večer, který hýbal základy Fortuna haly v Holešovicích a rozproudil dav do euforie. Atmosféra v hale byla nabita adrenalinem a návštěvníci byli pohlceni nezaměnitelným zvukem a světelnou show, která zůstala po celou dobu koncertu na nejlepší úrovni. 

Koncert pokračoval známými peckami jako Omen, Voodoo People nebo Light Up the Sky. Dav fanoušků se skládal z lidí, kteří The Prodigy poslouchají dlouho (třeba 27 let, jako jsem já na světě), po mnohem mladší fanoušky, kteří jsou teď ​na střední škole. To nic nezměnilo na tom, že nikdo nezůstal stát v klidu a všichni si tuhle skvělou show užívali. I přes to, že Maxim neměl žádné velké proslovy, nezapomněl si všimnout modrovlasý slečny v davu a říct jí, že ji má rád! Více proslovů jsme se nedočkali. Telefony byly ve vzduchu v okamžiku hitů přítomných fans, takže jsme mohli poznat, které songy jsou davem oblíbené.

Zhruba v polovině koncertu začal song Firestarter, na který jsem se hodně těšil, protože je pro mě osobní a bez Keitha jsem si ho nedokázal představit. Hologram, který se postupně objevil na stagi a pouze instrumentální podkres byl dechberoucí. A nebudeme si lhát, oči zvlhly i těm nejtvrdším z nás. Keith tam pořád je a kapela jeho památku uctila tím nejlepším možným způsobem. Hologram zlehka a pomalu nakreslil Keithův portrét na stage včetně jeho tance na tento song. Nejenom ve mně, ale celém davu to probudilo vzpomínky na jeho nezapomenutelný tanec a pohledy do kamery. 

Celý večer se tak nesl v naprosto skvělé atmosféře a to nejen díky skvělé světelné show, ale i díky kvalitnímu zvuku. I proto jsme si všichni Smack My Bitch Up zazpívali a nebyl tam nikdo, s kým by tenhle song nepohnul. Prostě je stoprocentní, že The Prodigy patří na špičku v elektronické hudbě a tento titul jim jen tak nikdo nesebere. A ačkoliv od roku 2019 žádná nová hudba (kromě remixů) nevznikla, všichni jsme odcházeli se skvělým pocitem z naprosto skvěle odvedené show. 

text: Tadeáš // video: Jiri Pelikan via youtube

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: