MINIREPORT Z TWENTY ONE PILOTS

Americké duo Twenty One Pilots zavítalo již podruhé v tomto roce do České republiky a byla to vskutku fenomenální show. Celé turné nese název „EMØTIONAL RØADSHØW WØRLD TØUR“.21-pilots-tour
Červené čepice, výrazně nalíčené oči a obarvené vlasy. To všechno bylo jasnou známkou toho, že jsou Twenty One pilots zpátky a fanoušci se na jejich show těší!
Koneckonců, nasvědčovalo tomu i to, že před halou postávaly davy už od ranních hodin.

Už na začátku prvních tónu písničky Fairly Local, kdy se na plátně nataženém před podiem objevily siluety Tylera Josepha a Joshe Duna, bylo slyšet převážně ženské publikum. Není se čemu divit, že? To pravé peklo začalo u písničky We Don’t Believe What’s on TV. Tyler si velice rychle podmanil diváky a stačilo, aby na jeho odpočítání zakřičeli všichni najednou ono známé „yeah yeah yeah!“ a bylo vymalováno.
Doslova se otřásala celá vyprodaná Tipsport Aréna.
Kdo by ale čekal klasickou show, na kterou obyčejně stačí jedno podium, tak ten se šeredně mýlil. Kluci procestovali téměř celou halu a umožnili tak těm, kteří neměli to štěstí a nedostali se do prvních řad, velmi dobrý výhled. A ti, kteří ani tak neviděli, měli možnosti sledovat koncert na kostce u stropu haly. Promítání na kostce je sice super nápad, ale po chvíli vás tak začne bolet krk, že se na to radši vykašlete a užíváte si raději „jen“ hudbu.

Když už si člověk říká, že ho nemůže nic dalšího překvapit, objeví se na podiu během písničky Guns For Hands velká červená zorbovací koule, ve které stojí zpěvákův švagr. Ten pak neváhá ani minutu a na Tylerův pokyn se rozeběhne do davu připravených diváků a proběhne téměř celou halou.

Fanoušci šílí a čekají na nejznámější hity tohoto dua z Ohia. Když přijdou na řadu skladby Ride a Stressed Out nevíte, kde vám hlava stojí. Byla to show promyšlená do posledního puntíku a kluci se oproti prvnímu koncertu v České republice, který proběhl v únoru tohoto roku, posunuli o velký kus dál. To, ale i fanoušci, kteří byli připraveni se s nimi rozloučit avizovaným projektem Truce, který ale zanikl za produkce Celine Dion…

V závěru koncertu pronesl zpěvák Tyler Joseph pár vět, ve kterých mimo jiné oznámil, že je české publikum skvělé a určitě k nám znovu zavítají. Máme se tak určitě na co těšit.

Lenka, 2016

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: