Limp Bizkit už nic neodkládají a mají vyprodáno.

(Několikátý) Odložený termín z roku 2020 se definitivně přesunul na 3. Duben 2023 v pražském Fóru Karlín. Tentokrát se už ale konečně zdá se, že koncert už znovu odložen nebude!

Hudba, kterou tato pětice produkuje, je těžko zařaditelná – kapela totiž kombinuje tvrdou muziku se samply, hiphopem a svůj díl na výsledném zvuku kapely má i dj Lethal, který je již regulérním členem kapely.

Kapela pocházejí z Floridy, konkrétně z městečka Jacksonville, odstartovala svou hvězdnou dráhu v roce 1994. Patří mezi kapely, jejíchž tvorba značně ovlivnila „heavy“ scénu. Za dobu svého fungování prodali více než 30 milionů kopií svých desek po celém světě, přičemž jejich průlomové desky z roku 1999, která dostala název Significant Other a ze které pocházejí hity “Nookie”, “Break Stuff”  a “Re-arranged”, se v Americe prodalo 7,5 milionu kopií.

Album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water vyšlo o rok později a hity „My Generation“, „Take A Look Around“ či „Rollin‘“ jejich pozici hvězd na poli tvrdé muziky jen upevnily. Za tuto nahrávku kapela obdržela opět celou řadu cen v kategoriích nejlepší skupina a nejlepší album. Stejné ocenění získali Limp Bizkit i ve velmi netradiční kategorii – nejlepší webové stránky. Kapela šla prostě od úspěchu k úspěchu.

Kromě zpěváka Freda Dursta byl neodmyslitelnou součástí Limp Bizkit i kytarista a skladatel Wes Borland, známý svou zálibou pro kostýmy, masky a černé kontaktní čočky. Zpráva o jeho odchodu v říjnu roku 2001 tak byla ránou pro kapelu i fanoušky. Následovala pauza a nekonečné hledání adekvátní náhrady, které se nakonec vyplatilo, a do kapely byl přizván kytarista Mike Smith. Ten se zapojil do prací na nové desce, která vyšla v září 2003 a nesla název Results May Vary. Smithovo rockovější cítění je na albu hodně znát a Limp Bizkit se tak trochu ocitli před novou epizodou své existence, která však neměla dlouhé trvání.

Na letošní rok je pak konečně naplánováno vydání dlouho očekávaného titulu Stampede Of The Disco Elephants, na kterém kvintet pracuje již několik let a jehož vydání bylo již několikrát odloženo. V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Jako speciální hosti si kapela pozvala WARGASM a BLACKGOLD.

Když se na začátku roku 2019 na koncertě v Camdenu potkali londýnský veterán Sam Matlock a mezinárodní modelka Milkie Way, zrodilo se něco zvláštního. WARGASM je střet dvou osobností, který se dá přirovnat snad jen k boji ohně s ohněm. Ačkoli je projekt teprve na začátku své kariéry, jeho záměr je jasný – jde o zvuk, vizuál, životní styl. Svoji premiéru měli na posledním ročníku Rock for People a bylo to divoký!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.