Last Party: The Atavists, Acid Row, The Wild Roots (Report)

Čtvrteční koncert v Rock Café otevřeli rock’n’rolloví The Wild Roots ze západu (Lázně Kynžvart), o kterých jsem se tu relativně nedávno rozpovídala. Nebudu to teda prodlužovat a půjdu rovnou k jádru věci. Jelikož teploty byly vysoký jako můj nájem v Dejvicích, po prvních dvou taktech od elektrizujících The Wild Roots byl vzduch hutnej a dal by se krájet sekerama, kterýma tihle vikingové ze Sudet někde ve Skotsku svýho času rubali dřevo. Asi odtud si dovezli svůj “dřevní” vibe, kterej je, nejen za mě, hodně v pořádku. Abych citovala Standu z NONDESCRIPT Má to prostě hrozný koule”. Jejich Shelter and Home z prvního alba je pro mě jak epickej soundtrack k mým opileckým návratům domu (“find my shelter, to find my home”), celý mě to fakt bavilo a hodně se těším na nový chystaný album.

Druhou hvězdou večera byli plzeňští Acid Row, kteří se touhle párty poměrně dojemně rozloučili s basákem, se kterým to táhli už od osmašedesátýho. Tahle kapela hraje stoner rock/punk, celý to má takovej woodstockovej psychadelickej nádech, je to špinávý, lehce chaotický a kdyby to bylo jen trochu tvrdší, tak bych byla úplně nadšená. Takovej příjemnej rockovej bordel, trochu mi připomněli australský DZ Deathrays. Jejich setu nebylo co vytknout, evidentně už mají něco za sebou a na stage jim to funguje. Já měla to štěstí, že jsem si pak dala opáčko ještě v sobotu na Dřemfestu v Třemošné. No kdo se má líp? 

Závěr večera si vzali na starosti hradečtí The Atavists, surf/stoner rock, kterej svým šedesátkovým vibem navázal na Acid Row jak pověstná prdel na hrnec. Za mě absolutní profíci ve svým “oboru”, ví, co dělaj a dělaj to dobře. Na živo ještě lepší než u studiovek, ale to je u tuzemskýho rock’n’rollu skoro pravidlem. Roušky by se daly po jejich setu ždímat, i proto jsem si musela párkrát odběhnout na vzduch, protože set byl takzvaně on fire, ale to já taky, tak snad příště se potkáme v nějakým líp klimatizovaným prostoru, haha. 

text: @pandaxsranda // foto: Mára Soukup

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: