Koho letos zahrneme důvěrou? Tohle jsou Klubovní komety pro rok 2023

Klubovna se pravidelně snaží reflektovat nejenom zaběhlé stálice, ale také nové a perspektivní přírůstky.

V letošním roce se žezla nad očekavanými novými objevy ujímají Tomáš a Vojta, kteří věří následující desítce. Jak se jim jejich odhady vydaří? To budeme bedlivě sledovat. Představujeme Vám vyvolenou desítku pro následující rok!

TOMÁŠOVI KOMETY

Berlin Manson – Tuhle kapelu jsem začal vnímat když vydali song “Netancujem, kývem hlavou” ale větší pozornost jsem jí začal dávat až po nepříjemném incidentu který obletěl instagram. Na konci roku 2022 je v klubu při vyvěšování vlajky ANTIHOMOPHOB ACTION” napadla banda debilních nácků a celá situace skončila zlomenou čelistí jednoho ze dvou členů kapely. Tímhle přejeme brzké uzdravení a spoustu úspěchů v roce 2023. A vy si zatím můžete pustit jejich debutové EP “Zivot končí keď máš trinásť”.

Hyacinth – Tahle hardcorová kapela z Plzně vydala v minulém roce skvělý DEMO EP s našlapanejma riffama a doufám že v tom budou pokračovat a dočkáme se dalších projektů i tenhle rok. Pokud máte rádi špinavej zvuk 90′ hardcoru tak si je určitě běžte poslechnout! Hardcore se vrací.

Drip EU – no a máme tu další počin Vojty Pačesnýho… co říct ten kluk to prostě umí. Ale má okolo sebe i hodně šikovný lidi jako spoluzakladatele Nika Stanka, za kterým jde celý koncept (my na něj máme dobrý vzpomínky z KlubovnaFestu, se kterým nám dost pomáhal). Pokud se mu povede, to jak tenhle projekt prezentuje, a vystřídají se zde opravdu všichni pražští “velikáni”, tak si myslím že tu máme dalšího kandidáta na kometu roku 2023.

Temný Rudo – pokud máte rádi interprety jako Fvck_Kvlt, Dušan Vlk, Edův syn nebo třeba i již zmiňovaný Berlin Manson tak Temný Rudo bude další kdo se tenhle rok objeví ve vašem playlistu. Slováci prostě tenhle temnej rap uměj.

Arleta – Arletu vnímám od jejího featu na Albu Mumie od Huga Toxxxe a už jen to je určitá známka kvality ne?

VOJTOVI KOMETY

Badboy Berlin – Tohle jméno není žádná novinka, na český scéně je známý hlavně díky dřívějšímu působení v Churaq Clique. S touhle šílenou skupinou už ale dávno není a jede si svoji věc – bohužel dosti přerušovaně. Ke konci roku to dokonce vypadalo, že celou svoji kariéru ukončí. Naštěstí ale hned v zápětí oznámení odchodu chytil druhý dech a vydal, aspoň za mě, jedno z nejlepších rapových alb minulého roku. Je vidět, že jeho fan base je hodně loajální a čeká na každou věc, s kterou Berlín přijde – nedivím se jim, jelikož tenhle týpek je pražský zlato. Nový věci co vydává začínají pomalu nabírat pěkný poslechy a tobě tím pádem radím, aby sis poslechnul tenhle přednes kultury ztracený pražský mládeže na živo!

Rohony – Stále zůstáváme v rapu a tentokrát opět mluvím o někom, na koho jsem dělal na našem IG mluvené review – jestli tě zajímá můj názor na jednotlivá alba, tak to určitě běž skouknout. Rohony pro mě do český rapový scény přinesl fresh nádech, který mi ukázal, jak různorodě k rapu jde přistupovat. Pokud už tě nebaví brainless opakování stejných řádků a vět bez jakéhokoliv posunu dopředu, určitě koukni na Rohonyho tvorbu. Budou tě bavit hard tracky, kde používá neomšelý texty, nebo taky estetika, s kterou k tvorbě přistupuje.

123 fake street – Nová HC kapela, ve který hrají borci okolo Die Hardu, se kterýma jste nás mohli vidět na FajtFestu. Uskupení zpívá Kráty (také vokály v Depression Island) a jeho vokály dávají rychlému HC dost tvrdosti. Z mýho pohledu mě jejich zatím 2 vydaný singly dost překvapili, jelikož to není úplně standartní hardcore punk, ale je v tom cítit originalita. Na jejich hudbě je vidět, že každý do tvorby přidává něco svého, plus to esteticky ženou do klasickýho streetovýho pojetí což nás baví!

Mad Rabbits – Kluky sem dávám hlavně po koncertě v Budějovicích, kde jsem si je mohl poslechnout na živo – naprosto crazy zážitek. Pokud stejně jako já miluješ na koncertech chaos, tak na kluky určitě vyraž, jelikož ho s sebou berou spoustu – prostě naprostej mayhem. Doufám, že si kluci udrží stejnou energii a věřím, že s tímhle přístupem jim na koncerty budou chodit haldy lidí.

All blessed kills – Borci z Tábora, který pomalu, ale jistě začínají vytahovat růžky a prezentovat se i na větších akcích. Na spotify mají zatím jen 4 tracky ale jejich tvorbu nejlépe charakterizuje nejnovější track Hollow Veins. Pokud máte rádi Deathcore s parádníma vokálama a celkově velkou energií, určitě to u kluků najdete. Doufám, že začnou více vydávat nový věci, jelikož si jejich hudba zaslouží být v mým playlistu.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.