Bedroom popová tvorba a nevšední vize. Dim Haze přichází s videoklipem Ingrate z nového EP “Out For Stimuli” (Exkluzivní premiéra)

Krásné časy formace Call Tracy jsou sice minulostí, ale těší nás, že jednotlivé členy vídáme i slýcháme v jiných projektech. Část kapely našla svůj nový domov v Hopes, část buduje vlastní uměleckou platformu a stejně tak i nezaměnitelný hlas Vládi Zemánka dostal nový háv a život. O jeho sólo projektu Dim Haze jste u nás již slyšeli a dnes si můžete dát rovnou celé EP “Out For Stimuli”, které disponuje pěti písněmi a surrealistickým vizuálem.

Stojí za ním výsledek bezmála dvouleté spolupráce Vladimíra s řadou spřízněných umělců. Kromě hudebníků mezi nimi byli i filmaři, malíři, grafici nebo tanečníci. Na tvůrčí lodi se tak ocitli například kytarista Vít Kořista z Nature Trip ,Tom Tejkl z Hopes či všestranně nadaný Šimon Brzobohatý, jehož můžete registrovat jako basáka hardcorovky Exude.

Out For Stimuli skýtá čtvrthodinu plnou dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze či synth popu. Důležitým charakteristickým prvkem nahrávky jsou pak zejména texty, které se nesou převážně v abstraktním duchu. Ústředními tématy EP jsou pomíjivost štěstí vyhledávaného mimo svůj vnitřní svět, mezilidská nedorozumění, ale také mezigenerační tenze a vztah lidstva k životnímu prostředí. Oproti autorově předchozí tvorbě se však do textů propsala i špetka sarkasmu.

„Tvorba prvního EP pro mě svým způsobem reprezentovala ozdravný proces nacházení domova na mentálním i fyzickém místě, ke kterému mám, mírně řečeno, komplikovaný vztah. I z toho důvodu mi pomáhá v textech moji současnou situaci přiměřeně ironizovat místo toho, abych se věčně utápěl v melancholii a sebetrýzni,“ řekl k tvůrčímu procesu Vladimír.

Celé EP Out For Stimuli je k poslechu na všech streamovacích službách včetně Spotify, Youtube a Apple Music. Nahrávka byla vydána prostřednictvím platformy Nibiru AD, s níž Vladimír dlouhodobě spolupracuje.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: