Klubovna s Fajtfestem podruhé uspořádají festivalovou afterparty. Přijedou hvězdní Paleface, bude se křtít a oznámí se headliner

Fajtfest a Klubovna nikdy nespí! Zvlášť, když jde o společné aktivity, kterých postupem času neutěšeně narůstá. A to je dobře, protože na naše bratry a sestry z Fajtova kopce nedáme dopustit.

Loni jsme doslova za minutu dvanáct oznámili realizaci historicky první Fajtfest Afterparty, která ve společnosti Abbie Falls, Depression Island a Hillside narvala vnitřní prostory Modré Vopice, a bylo nám jasné, že se tohle post-peklo musí zase opakovat. A to v mnohem ambicioznější podobě, držte si klobouky. PROTOŽE vám…

16. července oznámíme headlinera dalšího ročníku (my už ho víme a bude to fakt OBŘÍ úlovek). Máte tip? Možná Vám to trochu ulehčíme, protože vám budeme postupně házet nápovědy. V průběhu dne taktéž oznámíme místa, termíny a složení podzimních line-upů KlubovnaFajtfest Night! Můžeme prozradit, že se můžete těšit na nové hrdiny a lokality, do kterých náš putovní rodinnej kolotoč ještě dosud nezavítal.

A samozřejmě se budeme také bavit přímo na místě činu. Headlinerem historicky druhé Fajtfest Afterparty by Klubovna se stanou švýcařští řezníci Paleface, které doplní například virální senzace No Face No Case nebo Mad Rabbits, kteří toho večera zažijí křest svého očekavaného EP!

LINE-UP

Paleface

Třetí den na fesťáku už obvykle člověk plete nohama, očima a je rád, že je rád. Jenže když loni nastolili pod Kopcem švýcarští Paleface svou krutovládu, na sebelítost nebyl prostor. Ten se naopak zaplnil při posledním moshpitu festivalu, který hořel jako Aljaška v plamenech. Destrukce a řez přesný jako švýcarské nože. A taky obří úlovek, na který jsme opravdu pyšní. Tohle je totiž evropská liga mistrů.

Mad Rabbits

Znáte ty heroické příběhy, jak se odepsaný outsider obdivuhodně vybičuje a ukáže zdánlivě nepříznivému chodu osudu fakáče? No, jasně, že jo. I proto milujeme Rockyho, Forresta Gumpa a jiné otloukánky osudu, kteří ukázali, že není radno nikoho podceňovat. Tak trochu bychom tenhle příměr mohli stáhnout i nad Mad Rabbits, kteří se po solidní rozjezdu vlastně moc nerozjeli. Potenciál tam byl, ale žalostně nevyužitý.

Po personálních změnách a nastavení pravidel se ovšem černý kůň scény vrátil na trať v obdivuhodné fazoně. Šlape jim to, hraje to a získávají si své místo na slunci. Na Fajtfest Help Party i Klubovna Festu ostatně patřili k nejpříjemnějším překvapením. I proto ve Vopici uzmou opravdu pěkný slot, a navíc pokřtí své nové EPčko.

Stellaris

Jedna z nejrychleji rostoucích formací na scéně. Název aktuálního a povedeného EP “Upside Down” je vcelku výstižný. Těžké začátky, ale o to radostnější současnost. Parta okolo charismatické Nicole musela o svoje místo na slunci zpočátku bojovat, ale vyplatilo se. Aktuální hype doma i venku dokazuje, že to nejlepší mají ještě hodně před sebou. Dosavadní kapelní rekordman našich KFN se do Prahy vrací už s pokřtěným EPčkem a taky celkem solidní koncertní šňůrou, která podtrhuje zvýšený zájem o tuto formaci.

No Face No Case

Klipy v továrně. Klipy s holkou v lese. Klipy se skupinovým pochodem a pohledem do ztracena. Tak přesně tuhle sterilitu u No Face No Case nehledejte. Ale možná na vás vybafne Harambe, světelný meč z Bráníků nebo další propriety, které napadnou fakt snad jen Matyáše Jakeše a jeho beatdownou senzaci posledních měsíců.

Swagu je na scéně málo, ale tady je dost koncentrovanej. Pražská jednotka rychlého nasazení bude po několika odvolaných koncertech opět zasahovat, tak se připrav. Bude to divočina.

SILENT GENERATION

Silent Generation není nikdy dost. Headliner našeho prvního Klubovna Festu se vrací na pražskou pevninu opět ve společné souvislosti. Letos už potřetí. A znovu opakujeme – jejich set v Chomutově byl zatím nejlepším tuzemským koncertním výkonem roku. SG se mohou pochlubit blížícím se releasem nového videoklipu a rostoucím zájmem nadšených beatdown deathcore mosherů. Nová generace, nová modla.

Throwback

Tak dlouho nám psali na Instagramu, až jsme si je poslechli a zamilovali se na první dobrou. Druzí vzácní zahraniční hosté pochází z Rakouska a pomalu si tasí cestu hardocorovou Evropou. Throwback si za poslední měsíce zahráli třeba s Within Destruction, Guilt Trip nebo Caliban. Další zajímavá štace přijde v Praze, kde se z pozice relativně neznámé formace mohou zapsat do srdcí stovek očekávaných návštěvníků.

Brighter Days

Malíři emocí, umělci mezi umělci a mistři koncepčního díla. Brighter Days nikdy nebudou kapelou pro masy, ale skutečně fajnšmekry, kteří se chtějí dotknout vyšších uměleckých hodnot a prožitků. “Už od prvních tónů si připadáte trochu melancholicky, a jako když prší a vy koukáte z okna,” polemizuje naše Petra nad poslechem aktuálního alba “Walk”. Nahrávka vznikala tři roky a propracovanost je znát v každém detailu.

Brighter Days budou toho dne bezesporu tou “jinou kapelou”, ale my jsme hrozně rádi, že je zase uvidíme a uslyšíme. Před třemi lety nám zahráli speciální set na dětské nástroje, teď to pojede naplno.

Sun Was Turned Off

Klubovna Intro je koncertní série vycházející z pořadu Hodnotíme Vaše Kapely. Jedná se o showcase sérii, kde chceme vidět a slyšet kapely, které nás zaujali. A třeba se pak dostanou i na větší podia (…),” praví popis naší koncertní iniciativy určené pro talenty.

SWTO se na ní vlastně octli náhodou. Když nám den před akcí vypadli indisponovaní Meow!, sháněli jsme náhradu a žhavili jsme dráty do Jirkova u Chomutova, až nakonec kluci nebojácně přijeli. A v podstatě si vyhráli i možnost otevřít další corový svátek a vzpomínky na právě proběhnuvší Fajtfest. A rada na závěr? Buďte ready, protože nikdy nevíte, kdy můžu přijít váš čas. Sun Was Turned Off ready byli a teď budou mít další velkou šanci se ukázat.

VSTUPNÉ

300 Kč s páskou / vstupem z letošního Fajtfestu
400 Kč bez pásky / vstupu z letošního Fajtfestu

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.