Jak zní nový Havel bez kompromisů. Poznej nováčka Whtevr (exkluzivní premiéra)

Mít v přijmení Havel” se může v Čechách zdát jako závazek.

Něco, co Vás předurčuje k tomu dělat věci jinak, jít si tvrdě za svým, i když to třeba znamená jít proti proudu.

Nikolas Havel je toho tím nejlepším důkazem.

V průběhu roku se překvapivě rozhodl opustit úspěšně se rozjíždějící kapelu Stifled a šel kopat za svůj vlastní dres. Dejte si první singl jeho nového projektu Whtevr!

Whtevr je projekt, nad kterým jsem začal přemýšlet někdy před rokem. Tou dobou jsem neměl tolik času, protože jsem se věnoval hlavně mé bývalé kapele Stifled, ale měl jsem nějaké představy o tom, jaký bych to chtěl. Po odchodu z kapely jsem se cítil prázdnej a nevěděl, co dělat, než mi kámoši řekli, že to možná bylo dobrý rozhodnutí, protože tohle může být ta nová kapitola. To mě hrozně motivovalo, dal jsem si na rok pauzu ve škole a začal se naplno věnovat produkci a psaní,” představuje svůj projekt.

A myslí to skutečně vážně, byť to přineslo i část osobních obětí. “Řekl jsem si, že tenhle rok nechci dělat nic jiného, chtěl jsem, aby ten projekt vznikl, abych tvořil něco, co jsem fakt já. Dal jsem si na rok pauzu ve škole. Po několika měsících vzniklo několik songů, který se konečně začly podobat mojí představě. Distant je song, kterej jsem si celý produkoval sám, s Luckou Bernatíkovou jsme natočili klip, kterej jsem následně sestříhal a upravil,” dodává autor, který byl známý skrze pop-punkové působení v kapelách Things We Know, Pilot Season a především Stifled.

Havel 1

“Nejvíc se mi na tom všem líbí, že nejsem omezován, protože do toho klidně můžu přidat prvky pop punku, metalcoru, nebo popu. Bude to prostě takový, jaký to chci, můžu tvořit smutný i veselý songy. Tenhle žánr je hrozně ohebnej a sluší mu skoro vše. Song jsem si vyprodukoval a nahrál sám, ale to neznamená, že to takhle bude vždy. Právě řeším několik spoluprácí, na který se hrozně těším. Žánrově se to dost liší od projektů, kterých jsem byl předtím součástí, ale ještě nikdy jsem nebyl tak spokojenej s tím, co dělám,” stojí si však pevně za svým.

“Protože přes všechny nedostatky, tohle jsem já. I když je to trochu jiná záležitost, doufám, že se vám bude líbit. Tohle je startem něčeho nového. Chci poděkovat Lucce Brenatíkový za skvělý záběry, promofotky, emotimes.. a všem ostatním kamarádům, kteří mě v tomhle podporují. Protože to jsou nejlepší lidi na světě. A taky mojí bejvalý kapele Stifled. Kluci za mnou i po tom všem stojí a pomáhají mi co to jde. Jejich nový věci jsou úplně jiná liga, Stifled nikdy nezněli lépe,” nezapomíná na staré dobré časy.

Jak se Vám Nikiho nová hudební etapa líbí? Dejte mu vědět do komentářů a sdílejte jeho čerstvou novinku!

 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: