Jack Black a Kyle Gass, jinak známí jako rockové ikony Tenacious D, se vydávají na evropské tour

Jejich živé vystoupení je energická, riffy nabitá rocková horská dráha plná zábavy, která na nadcházejícím turné vezme fanoušky na cestu jejich vzrušujícím katalogem klasických hitů. 

Tenacious D mají za sebou několik rušných měsíců, kdy vydali směs písní z rockového muzikálu Tommy od The Who na podporu kampaně Everytown For Gun Safety, dále uvedli v USA na trh vlastní tyčinky s vlákny Fibre D’Lish a dělají to, co mají nejraději – vyrazili na řadu vyprodaných koncertů po USA.

Tenacious D měli na HBO varietní seriál, který se vysílal v roce 1999, na podzim roku 2001 vydali platinové album s vlastním názvem.  Duo dokončilo svůj první společný celovečerní film – “Tenacious D in the Pick of Destiny” – pro New Line Cinema, který byl uveden v listopadu 2006 a sklidil velký ohlas kritiky, následovaný albem Rize of the Fenix v roce 2012, které získalo nominaci na Grammy za nejlepší komediální album. V roce 2013 Black a Gass založili a pořádali ‘Festival Supreme’, hudební a komediální festival v Los Angeles v Kalifornii. Během prvních čtyř ročníků se na ‘Festival Supreme’ představili například Adam Sandler, Sarah Silverman, Flight of the Conchords, “Weird Al” Yankovic, Patton Oswalt, Eric Andre, Amy Poehler, Workaholics a mnoho dalších. 

V roce 2014 získali cenu Grammy v kategorii Nejlepší metalový výkon za coververzi skladby “The Last In Line” od Ronnieho Jamese Dia.  V roce 2018 vydali Tenacious D animovaný film ‘Tenacious D in Post-Apocalypto’, kde každý záběr ručně nakreslil Black a každou postavu namluvili Black a Gass. Současně s filmem kapela vydala také album ‘Post-Apocalypto‘.  V září 2020–s velkým nadšením – vydali Tenacious D závěrečný díl do univerza Post-Apocalypto: “The Graphic Novel”.

V roce 2022 a dalších letech budou Tenacious D pokračovat ve své snaze šířit poselství rock n rollu po celém světě a pevně si udržet titul jedné z nejlepších rockových kapel na světě.  Navždy.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: