Hudební jedenáctka se shoduje: Jdi k volbám, tvůj hlas může něco změnit (Guestlist anketa)

Už za pár dní nás čekají parlementní volby, které s ubývajícím časem budí čím dál tím větší emoce. Ačkoliv jsme primárně hudební server, tak se samozřejmě dlouhodobě snažíme sledovat i otázky z oblasti veřejného dění. Letošní volby nevyjímaje.

Oslovili jsme proto nezávisle na sobě hned několik členů kapel, promotérů či fanoušků hudby, kteří nám zodpověděli na tři stručné otázky. Ačkoliv se jednotlivé odpovědi lišily, protože každý samozřejmě odpovídal sám za sebe, na základní premise se všichni dotázání shodli.

Jít k letošním volbám je takřka nutnost!

OTÁZKY:

1) Chystáš se k letošním parlamentím volbám?
2) Mezi kým se rozhoduješ a proč?
3) Myslíš si, že svojí osobní účastí u voleb můžeš něco ovlivnit? A že i samotné volby mohou něco reálně změnit a ovlivnit?

STAŇA (KRANG, STANLEY STAR PROMOTION)

1, Ano, kdo né ten jen podle mě baran!

2, Já mám víceméně jasno, budu volit TOP 09, ale chvíli jsem přemýšlel i o Pirátech a Zelených. Moje volba vychází z jejich programu, hlavně snížených odpočtů, zavedení eura, podpora výzkumu a vědy, rozumné bezpečnostní politiky a hlavně vtipnému Ferimu.

3, Jasně že jo!! Ať je politika jakákoliv špinavost, vždy ovliňuje chod země. Pro lidi co říkají že volby nic nezmění dám jeden příklad – Představte si že by v těchle volbách dostal Tomio Zmrdomura 40% hlasů a stal by se hlavním tahounem České politky. Pořád se nic nezmění?

stana

PATRIK N´GORO (SAVED BY THE FORTUNE)

1) Ano.

2) Budu volit Piráty. Osobně pro mě neexistuje jiná alternativa. V případě, že by tam nebyli oni, hodně bych ještě musel zauvažovat nad Zelenými, ale upřímně mi přijde, že si ta strana prošla hodně karambolama a nevidím do její struktury natolik, abych jim věřil. Ačkoliv program mají fajn.

3) Takhle, v minulosti jsem zastával názor, že volbama nic nezměníš. Takovej ten blábol “Kdyby volby něco mohly změnit, tak jsou zakázaný.” Určitá pravda za tím je, ale pokud se podíváme na dění ve světě, právě to nevolení dost věcí posralo (třeba v USA) a naopak účast ve volbách zabránila katastrofě (Francie). Rozhodně si myslím, že politická situace u nás potřebuje novej vítr a pokud se teď něco nezmění, můžeme se na to rovnou všichni vysrat, protože líp už nebude. A mám dojem, že pokud se teď budeme aspoň trochu snažit, můžeme do sněmovny dostat pár lidí, kterejm tahle země není úplně u prdele.

ngoro

TOM BRZÁK (HELLO OFFICER)

1) Rozhodně se k volbám chystám a myslím si, že pokud je to alespoň trochu možný, měl by k ním chodit každej, kdo má reálný zájem na fungování našeho státu

2) Nebudu říkat přesně mezi kým se rozhoduju, ale rozhodnut ještě pevně nejsem. Je to opravdu složitý a věřím, že to spoustu lidí může odradit, ale smysl to má!

3) To je přesně ta častá chybná věta: “Vždyť můj jeden hlas nic nezmění“. Jenže ji slyším tolikrát, že ty desetitisíce lidí, kteří si ji řeknou, by něco změnit mohly. A rozhodně nesouhlasím s tím, když někdo říká, že volby nic nedokážou ovlivnit, je to hloupost, tohle nejsou volby za bolševika.

brzy

JAN VROBEL (GNOSTA G)

1. Samozřejmě, že chystám. A ty bys měl taky.

2. Rozhodoval jsem se mezi Zelenými a Piráty, nakonec mi Piráti přijdou v lepší kondici. Lidi jako Ivan Bartoš by měli bejt ve sněmovně tohohle státu. Snad nezklamou.

3. Jasně, že můžu a jasně že můžou. Ve volbách se rozhodlo mimo jiné i o tom, jestli získá NSDAP možnost proměnit Německo v továrnu na smrt; bez toho, aby dostali prostor získat moc nad bezpečnostními složkami nebo soudy, by se to nikdy nestalo. S nástupem totality v Československu 1948 to bylo podobný. Už to by mělo být dobrým důvodem jít k volbám.

 

VOJTA PAČESKÝ (I SCREAM FOR VENGEANCE)

1. Ano
2. Nejspíš Top 09, protože mají nejlepší lineup 😀 Volil bych piráty, ale ti nemaj moc šanci…
3. Sám ne, ale pokud bude dost mladých volit tak ano, ale nějaký drastický změny ve státě nečekám, pokud nevyhrajou třeba komunisti

pačes

FILIP VLASÁK (2000BLACKVOICES BOOKING)

1) Na stopro! Keci typu “jeden hlas nic nezpraví” nebo “všechno sou to uplně stejný čůráci a zloději” neberu!

2) Jelikož sem od jakživa vyrůstal v křesťanský rodině, měl sem vždycky asi trochu blízko ke KDU-ČSL. Momentálně sou pro mě ale jediná volitelná strana Piráti. Pro hodně mejch blízkejch fellas bejvaj ještě alternativou nebo další možností Zelený, mě jsou ale Piráti všem mnohem blíž, takže nějaká volební nerozhodnost u mě netrvá ani..

3) Samozřejmě. Od toho tu přece jsou – lidi co říkají že ne, akorát většinou stejně jen sedí doma… Pro mě osobně jsou volby třeba mnohem hodnotnější než demonstrace a různý další protesty a unofficial akce..

vlasák

HADRABÁK (KLUBOVNA)

1. K volbám se určitě chystám. Názor, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali, s tím se úplně neztotožňuju.

2. Rozhodně mám a vždy jsem měl blízko ke stranám, co upřednostňovaly zájmy “obyčejných lidí” před zájmy nadnárodních korporací a těch, co stojí v čele velkých koncernů. Proto budu volit Piráty, protože ti mají sociální cítění a respektují zájmy právě těch “obyčejných lidí”.

3. Určitě můžou. Je to jen jeden hlas z x hlasů, ale takhle by člověk neměl přemejšlet. Tím, že je spousta lidí znechucených a nejdou k volbám tím nevědomky nahrávají Komunistům a dalším extremistickým stranám jako SPD, DSSS…a rozhodně nechci, aby se takový strany dostaly k moci. Nesvobody jsme si užili dost 40 let…

klubovna_20

DOMÁČ NEUDEKER (BRIGHTER DAYS)

1) Ano

2) Přestože nejsem ještě pořádně rozhodnutej, tak si tohle stejně nechám asi pro sebe. Každopádně půjde o nějakou stranu zastávající demokratický hodnoty a setrvání v EU.

3) Myslim si, že já sám svym hlasem nic neovlivním. Ale o tom to přece není. Je to o nás všech, co volit půjdou. Každej hlas se počítá. No a co se týče voleb; ty samozřejmě ovlivní dění v zemi na minimálně příští 4 roky. Proto mě taky mrzí, když někdo říká jak mu jsou celý volby jedno.
dom

 

KATKA TOMANOVÁ (WWW.SRDCEROZHODUJE.CZ)

1. Volit jdu.

2. Budu volit stranu, ve které znám konkrétní osoby a které se alespoň trochu slučují s mými názory. I když poslední dobou je vybrat stranu těžší a těžší. Volební programy jsou dost podobné a všemožní přeběhlíci z jiných stran tomu moc nepomáhají. Vidina spojení se do koalice se stranou, kterou nesnášíte, je také děsivá. Léta jsem volila ODS, ale s těmi se už totálně rozcházím. Osobně mi přijde hon na voliče totálně přes čáru a padlej na hlavu.

3. Beru to jako občanskou povinnost a jsem jedna z těch, kteří tvrdí, že když nepůjdeš volit, pomůžeš těm, který tam nechceš. Navíc když k volbám nepůjdeš, tak potom nemáš nárok o tom diskutovat. Přijde mi naprosto šílený, který strany se chtějí k moci dostat a jakou mají podporu ze strany voličů. Přitom by měly byt zakázané a kandidáti snad i pozavíraní na pár let za extremismus atp. Ještě víc mě udivují právě jejich voliči a děsí mě mladá generace, která čím dál tím víc tíhne k levici a volí KSČM. Pokud si každý řekne, že jeho hlas nebo „nehlas“ stejně nic neovlivní a nic proto neudělá tak ano, pak se to stane. Je to tak se vším. Člověk se nesmí bát udělat ten krok mimo stádo, když chce něco dokázat. Lenost a stádovitá tupost ničemu nepomůže. Běžte volit!

katka

BREKLÍNO (VĚC MAKROPULOS)

1. K volbám jdu, volit budu Top09 nebo ODS, protože to nejsou komouši, náckové ani hippíc!
2. Opět. Volit budu Top09 nebo ODS, protože to nejsou komouši, náckové ani hippíc
3 Ovlivním to že můj hlas nepřipadne Andrejce! Kdybych nešel tak se tak stane! Jinou možnost, jak něco ovlivnit nemám a dokud se bude moci volit, tak tu šance na změnu je a právě volby to můžou ovlivnit
brek

MIKULÁŠ PREISLER (HOMESICK)

1. Bez debat. Chodím volit pravidelně

2. V roce 2010 jsem přestal volit nejmenší zlo a volil jsem podle mého přesvědčení. Zvolil jsem Piráty a budu je volit i letos, působí na mě jako zdravá strana se silným jádrem a s dohledatelným posunem. To že myslej věci vážně prokázali jako opozice na pražským magistrátu. V diskusích na netu jim spousta lidí předhazuje, že jsou v některejch věcech nejednotný a že nemají zkušenosti, ale mi tohle naopak imponuje. Pokud přijímáš nějaký rozhodnutí tak potřebuješ diskusi, to je přece demokracie.. nevolil bych stranu, která nerespektuje dialog svého členstva ať je jakkoliv bouřlivý 🙂 a zkušenosti přijdou s praxí – doufejme 🙂.
3. Nositelem moci v demokracii je občan ne?! Zároveň si myslím, že výsledek voleb celkem dost reflektuje společnost, ve který žijeme. takže co je špatně ? 🙂. Mazej volit ! 🙂
miki

JARDA DIVIŠ (DEFEST, EX – BIRDS AND WOLVES, SHOGUN TOKUGAWA)

1) K volbám jdu jako jsem od svých 18 let šel pokaždé.

2) Rozhodoval jsem se mezi Zelenými a Piráty. Vyhrali to už po druhé Piráti.

3) Kdybych si nemyslel že nemůžu nic ovlivnit nechodil bych volit. Pro mě je to skoro povinnost. Jedna z mála možností, jak občan může zásadně ovlivnit chod státu. A taky mám sen, že když půjdou volit všichni lidi, ať už levici, nebo pravici, to je fuk, tak umlčí tu menšinu lidí nebo spíš tupců, co jsou teď bohužel slyšet nejvíce 😕.

diviš

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: