Hlava na hlavě, kopačka ke kopačce. Silent Generation bavili, ničili a pokřtili (Report)

Halloween, Žižkovská Noc a neplánovaná změna line-upu na poslední chvíli. Silent Generation měli před očekávaným křtem desky “36th Rampage Avenue” nárok si dělat těžkou hlavu. Naštěstí to jsou právě SG, kteří nepatří mezi stressmany, což se jim opět o víkendu vyplatilo. A teď už k samotnému demoličnímu aktu.

Sobotní večer odstartovali kluci z ABBIE FALLS, kteří nakonec hráli jako last minute náhrada za XVICIOUSX. Sice začali asi o hodinu a půl dýl než měli, ale naštěstí je zachránil jejich super výkon. Už od prvního songu bylo jistý že se domů půjde minimálně s pár modřinama. V RC tak navázali na svůj výkon z nedávné KlubovnaFajtfest Night, kde se mohli pochlubit největším nepořádkem před stagí.

NO FACE NO CASE začali tím, že po klubu nechali kolovat pár Braníčků a potom už byla párty jako prase. Stagedive, crowdkill, wall of death, circle pity – všechno bylo. Škoda zvuku, minimálně vepředu repráky divně praskaly a šuměly, ale lidem to očividně bylo úplně ukradený (mně vlastně taky) protože to zážitek nekazilo. Party faktor zkrátka zvítěžil.

Po dopití všech Braníků začal set slovenských ABYSS ABOVE. Slovenští bratři se nejdřív netěšili moc početnýmu publiku, nakonec si ale lidi jejich pekelnej deathcore zamilovali a moshovalo se tak jako tak. I AA se na podzim ukázali v našich spárech a opět potvrdili, že jim patří velká budoucnost.

Headlineři večera Silent Generation vyprodukovali víc energie než svého času Hirošima a Nagasaki dohromady. Bylo to absolutně šílený! Asi jsem nebyl na koncertě jiný český kapely, která by měla pod stagí a na ní takovej hype! Lidi si skákali na hlavy a dávali si loktama do zubů jakoby nic. Normálka. Nejlepším momentem večera byl samozřejmě křest debutovýho alba 36th Rampage Avenue.

Kdybych měl tenhle večer zhodnotit počtem modřin na mým těle dávam 10/10. Na závěr bych chtěl klukům ze Silent Generation popřát hodně štěstí v jejich dalších hudebních počinech. Našlápnuto mají totiž fakt skvěle. A Vy je můžete vidět už 19.11. v chomutovský Kulisárně v rámci smršti zvané KlubovnaFajtfest Night.

Text // Tomáš Kopecký

Foto // Kristína Mohelníková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.