Filmová rocková kapela Starset představí novou Desku Horizons

Starset je americká rocková skupina z Ohia, kterou založil Dustin Bates v roce 2013. Své debutové album Transmissions vydali o rok později, v roce 2014.
Hudební styl Starset byl popsán jako hard rock, elektronický rock, alternativní rock a progresivní rock. Vzhledem k velkému množství stylů, nástrojů a vlivů práce kapely, Bates neformálně popisuje hudbu jako filmový rock.

„Jako kdyby hardrocková kapela dělala soundtrack k epickému filmovému trháku… mísíme symfoniku s elektronikou a s riffem řízenou, tvrdě barytonovou kytarou“

Mezi vlivy Starset patří Hans Zimmer, Nine Inch Nails, Sigur Ros, Thirty Seconds to Mars, Deftones, Linkin Park a Breaking Benjamin.
Částečně filmová rocková kapela a částečně konceptuální vypravěč, který prostřednictvím multimédií spřádá složité příběhy a nově definuje pojem skutečně pohlcující zábavy, přijede 14. Března 2023 do Lucerna Music Baru představit novou desku Horizons.

Jako speciální host se ukáže švédská partička Smash Into Pieces, která se do Prahy vrací po dlouhých sedmi letech. Kapela se následně vrací v červenci na festival Master of Rock. Letos Smash Into Pieces představí své sedmé studiové album Disconnect, které vyšlo v září 2022.

Text: Min // @small_kid_min

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: