Neworleanské rapové duo $uicideboy$ zavítá v roce 2023 do Evropy, včetně pražské zastávky

Podle časopisu HITS MAGAZINE mají $uicideboy$ za sebou hvězdný rok 2022, kdy se stali 27. nejstreamovanějším umělcem roku napříč všemi žánry s celkovým počtem 1,9 miliardy streamů, čímž porazili další rappery na seznamu, jako například Jack Harlow, Tyler the Creator a Travis Scott. Jejich singl “Matte Black” z roku 2022 je navíc na prvním místě playlistu US Top Group’s of 2022 na Spotify, což je sbírka nejstreamovanějších umělců na této platformě v tomto roce.

Předchozí album skupiny Sing Me a Lullaby, My Sweet Temptation (červenec 2022) debutovalo na 1. místě v žebříčku Top Rap Albums Billboardu, na 2. místě v žebříčku Top R&B/Hip-Hop Albums a na 7. místě v celožánrovém žebříčku Billboard 200. Tento plnohodnotný projekt byl v týdnu od vydání streamován více než 100 milionkrát a vedl k jejich prvnímu #1 v žebříčku Rap Albums, nejvyššímu debutu v Top R&B/Hip-Hop Albums a vyrovnal debut předchozího alba 2021’s Long Term Effects of Suffering v žebříčku Billboard 200. Alternative Press prohlásil, že “slunce nepřestane svítit” na neworleanské rapové duo a že nová hudba je “obnovou ducha a nadějí”.

$uicideboy$ vykopávají světlo z nejhlubších koutů temnoty, závislosti, beznaděje a bolesti. Duo bratranců z New Orleans – Scott Arcenaux, Jr. alias $crim a Aristos Petrou alias Ruby da Cherry převádí boj s démony do chytré, jízlivé a sžíravě chytlavé apokalyptické vize undergroundového hip hopu prošpikovaného punkovou intenzitou a protkaného uvolněnými jižanskými flow.

Svět se s kapelou $uicideboy$ poprvé setkal v roce 2014. Po desítkách projektů a stovkách vyprodaných koncertů vygenerovali miliardy streamů a získali několik certifikací RIAA. Zároveň se ukázali jako vzácná přírodní síla, která se stejně dobře hodí ke spolupráci s Travisem Barkerem a Juicy J nebo členy Korn.

Kromě uznání od časopisů Pigeons and Planes, Hypebeast, XXL, Revolver a Billboard vybudovali z G*59 baštu nezávislých talentů a domov pro Night Lovell, Shakewell, Germ, Ramirez a další. Skupina zaznamenala 183 týdnů v řadě v žebříčku 500 nejoblíbenějších umělců časopisu Rolling Stone, zatímco album Long Term Effects of SUFFERING z roku 2021 se poklonilo na 7. místě v žebříčku Billboard Top 200 jako jejich druhá položka v Top 10. O druhém jmenovaném albu Pitchfork prohlásil, že “dřívější tapiserie násilí skupiny ustoupily upřímněji procítěným písním”. Nyní platinou ověnčený arénový headliner vystupuje na druhé straně pekla s jasným poselstvím zakódovaným v srdci své třetí řadové desky Sing Me A Lullaby, My Sweet Temptation.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: