Dlouhých sedm let od poslední headline show! PVRIS se vrátili do Lucerna Music Baru.

PVRIS je českému fanouškovi známé jméno… Po ohlášení koncertu Fall Out Boy, který se konal loni ve Sportovce, bylo v komentářích plno radosti, a to i díky supportu. Vedle zpěváka nothing,nowhere. se na pódiu představili právě zmínění PVRIS a dle reakcí na koncertě bylo znát, že se v publiku nachází i příznivci, kteří vyrazili cíleně na rodáky z Lowellu v Massachusetts.

Během čtyřiceti minut jsme byli svědky skvělé show, což nás přesvědčilo o tom, že headline koncert nemůžeme vynechat! PVRIS si odbyli českou premiéru v roce 2017. Kde? No přeci v Lucerna Music Baru pod hlavičkou D Smack U Promotion, kteří nám kapelu dovezli i tentokrát v rámci tour OIL & WATER” LIVE IN 2024.

Při příchodu k pasáži mě trochu zarazila fronta, která nebyla úplně velká. Jsem zvyklý, že hodinu před koncertem se řadíte na konec hada, který vede až na hlavní ulici. Vše se ale změnilo pár minut před sedmou hodinou večerní, kdy fronta už pár jedinců pojala, načež se za chvíli otevřeli dveře Lucerna Music Baru. O hodinu později již kruhové pódium patřilo umělkyni Scene Queen, dříve známou pod pseudonymem RØSÉ.

Americká zpěvačka a skladatelka je známá tím, že vytvořila styl zvaný „bimbocore“, subžánr metalcoru s feministickými tématy. Proslavila se zejména na platformě TikTok, kde k září 2023 nasbírala přes 618 000 sledujících.

Úvod vystoupení patřil známé písni od Aqua „Barbie Girl”, což bylo přesně jako šité zpěvačce na míru, když bereme v potaz její vzhled. I dle názvů písní „Pink Panther”, „Barbie & Ken” nebo „Pink Rover” byste si řekli, že tohle bude procházka růžovou zahradou.

Opak byl pravdou! O kytary a bicí nebylo nouze…Což byl trochu oříšek, jelikož úvodní tóny přebíjely samotný výstup zpěvačky. Časem si vše sedlo a chytla se i část fanoušků v sále! Ti nejvěrnější se po závěrečné skladbě dočkali objetí od samotné zpěvačky, která si našla cestu přímo za fanoušky v pitu.

Lucerna Music Bar se během supportu začal pomalu zaplňovat a po krátké přestávce už přišel čas na hlavní hvězdy večera! PVRIS již napjatě přešlapovali v backstagi a chystali se na to, až budou moci vyběhnout za svými fanoušky! O přivítání se postaraly skladby „I DON’T WANNA DO THIS ANYMORE“ a „ANIMAL“, které se nachází na posledním studiovém albu EVERGREEN.

Energie ze skladeb se přenesla na fanoušky v sále a atmosféra se každým dalším songem stupňovala! Vše vygradovalo písní „Monster”, během které zpěvačka Lynn Gunn odložila kytaru a svým pobíháním dostala do varu většinu návštěvníků klubu!

PVRIS během vystoupení vsadili převážně na songy z již zmíněného alba EVERGREEN a Use Me, ale zazněly i novinky „Burn The Witch“ nebo „Oil & Water“, podle níž nese název samotné turné. Vzpomínalo se i na první zastávku v roce 2017, kdy kapela vydala album All We Know of Heaven, All We Need of Hell, ze kterého zazněla skladba „What´s Wrong“.

Vystoupení by se dalo shrnout jako dárek pro multižánrové posluchače! PVRIS mísí prvky alternativního rocku, pop rocku nebo synth-popu, což vás nutí si každou skladbu užívat z jiného úhlu pohledu a není to jen o monotónním začátku a konci… Trochu škoda, že převážně u starších skladeb zazněla pouze část, což nás, příznivce raných začátků, mrzí, jelikož skladby naživo stále skvěle fungují. Musíme ale respektovat vývoj kapely.

Poslední otázka na závěr? Jak to, že nebylo vystoupení vyprodané? Levá strana parketu připomínala úvodní kolečko moshpitu, jen zde bohužel nikdo nejančil a prostor zůstal prázdný, což je velká škoda! PVRIS přesto předvedli show, která příchozí fanoušky bavila.

Děkujeme D Smack U Promotion, že nám vozí takové kapely, a třeba v budoucnu se PVRIS podaří Lucernu Music Bar vyprodat… Kapela i pořadatel by si to zasloužili!

text: Kačer & foto: Min

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.