Od coru k emorapu. Dejte si nováčky crooked nees! (exkluzivní premiéra)

Klubovna opět dostává své pověsti a tradici, která velí podporovat multižánrová propojení a nové talenty na scéně. Vlajkovou lodí těchto propojování se zdá být spojení emo-rapu, který u nás má poměrně rozsáhlou premiérovou historii.

Po triu Whtevr, it.used.to a no_light od světa kytar k novému rapu odbíhá i novicové crooked nees, kteří za sebou mají bohatou metalcorovou minulost. Nový projekt totiž tvoří Sekáč z Our Atlantic a Ozzy z Ghostface.

crooked nees se hrdě hlásí k odkazům jejich oblíbenců nothing,nowhere nebo iamjakehill? Debutový singl daily dose of je pak první z řady singlů, které kluci poslední rok polishovali a chystají se postupně vypustit do světa.

“Sice jsme vyrostli na punkrocku a breakdownech, ale ve všech těch žánrech se vždycky objevovalo nějaké to emíčko. A celá ta myšlenka ty žánry vždycky nějak spojovala. Když jsi ji ale izoloval, byla z toho balada a znělo to vždycky až moc jako klišé, ale pořád jsme si pohrávali s tady tou myšlenkou, udělat to trochu jinak.” popisuje s obvyklou upřímností Ozzy, kterého si můžete pamatovat i coby řvouna opavské sypačky Ghostface.

A jak vznikl zde premiérovaný debutový singl? “Cca před rokem jsme oba procházeli dost debilním životním obdobím a vzájemně jsme se nahecovali k tomu, zkusit to společně okořenit o něco, co jsme ještě ani jeden v hudbě nedělali. Začal jsem zpívat do jednoho riffu, co jsem brnkal na akustiku když jsem čučel asi osm hodin v kuse na Přátele, a znělo to dost jak staří Linkin Park, tak jsem ze srandy zkusil napodobit i Mika Shinodu. Najednou to dávalo smysl a když se tam přidal trapový beat, myšlenka byla na světě.”

A jak to vypadá s další tvorbou? “Chtěli jsme, ať jsme s tím prostě maximálně spokojeni a vyjadřuje to, co to vyjadřovat má. Ty další songy v sobě mají třeba trochu punkrocku, nebo jsou svižnější, základ tam ale je. Chceme to hrát určitě i naživo. Nejdřív jen ve dvou, akusticky s podkresem, ale časem určitě i s bicíma, hlavně ty punkovější songy. Prostě si to srdíčko po letech vylít jinak než breakdownama a screamem.” uzavírá hlas nového ambiciozního projektu.

Budeme držet palce!

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: