Co zaseješ, to sklidíš. Bound To Break upozorňují na klimatickou krizi (Exkluzivní premiéra)

Kolikrát jste už letos nadávali na extrémní vedra, které atakují historické hodnoty? My nesčetněkrát. A rozhodně nejsme sami. Tíživé datum spojeným s obavou nevyhnutelné ekologické katastrofy trápí i spoustu interpretů. Vyjímkou nejsou ani talentovaní novicové Bound To Break.

Tohle jméno si zapamatujte, Bound To Break. Tihle mládežníci by před sebou mohli mít zajímavou budoucnost. Zajímavý potenciál vykazují už letošní rok, kdy se zjevili po boku Wictims, Horrible Creature nebo Mad Rabbits v pražském Futurum nebo na našem Klubovna Intru. Dojmy z obou akcích byly velmi pozitivní, takže jsme opravdu zvědavý s čím do budoucna tihle nadšení mládežníci příjdou.

Další vlaštovkou budiž ekologicky kritická novinka “Whirlwind“, kterou BTB reflektují tíživé časy tuzemských lesů, katastrofa v Českém Švýcarsku ostatně dost jasně zvedá varovný prst.

“Klip jsme opět udělali “na koleni”. Veškeré přípravy a natáčení proběhly v úzkém kruhu přátel a známých. Prostor nám poskytl sbor dobrovolných hasičů u nás v Brandýse, za což jim patří obrovský dík. Natáčelo se v garáži, kde normálně parkují hasičská auta. ” popisuje kapela klip vznikají na rodné domácí hroudě.

Děsí je přitom pohled do budoucna, který nahrává obávám o další roky. “Bohužel bývá často přehlíženo, že jsou zde mnohem starší stromy s kořeny daleko pevnějšími, které plodí bez našeho přičinění. Byly zasazeny dávno. Lidmi, kteří jsou nám nejblíže. Dnes kromě tradiční úrody po rodičích navíc sklízíme i klimatickou krizi. Po roční pauze se vracíme s novým songem, v němž se s touto nevyhnutelností vyrovnáváme.” uvědoměle praví nová corová naděje.

Postprodukci jsme si obdobně jako u našeho prvního EP dělali také sami. O mix se opět postaral náš kytarista Adam Semrád, vokály byly nahrány ve studiu Wave pod dohledem Ondřeje Blackpsa.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: