Blackout Problems a ROYAL REPUBLIC v Lucerně. Díky díky díky! (report)

Já vím, že z mých reportů to vypadá, že jsem vždycky ze všeho nadšená a ono na tom vlastně i něco bude, protože si prostě vybírám dobrý akce. A v tomhle případě mi hodnocení “dobrý” přijde ještě hodně umírněný. Dveře se otevřeli v 19:00 a první nadšenci si šli stoupnout na značky, odkud se zbytek večera nehnuli (a teď už to docela chápu). Sál Lucerny se během předkapely Blackout Problems postupně zaplnil a myslím, že výběr lokace nemohl být lepší. Sice by všichni ocenili mít vedle sebe pár cenťáků na popařování, ale k tak teatrální kapele, jako jsou Royal Republic asi není vhodnější prostředí, než právě naše honosně působící Lucerna.

Z německých Blackout Problems se stává kapela, která strhne v klídku většinu Lucerny, i když je dle složení publika jasný, že si minimálně polovina lidí došla na Royal Republic. O tom, že rostou a mají co nabídnout svědčí i to, že se v roce 2020 chystají na svou první velkou headline tour. Dobrý kytary, vokály, celkově kapela jako taková působí strašně sympaticky a sehraně. Ví co dělají a dělají to dobře. Zároveň po odehrání (z mýho pohledu) bezchybnýho setu mají naprosto skromnej a pokornej projev a večer završí tím, že u východu mluví s lidma a rozdávají letáčky na únorový koncert v Rock Café. Rozhodně si zaslouží veškerou podporu, takže doufám, že se tam 27. února potkáme.

No a Royal Republic? Odkud to vzít? Epickej nástup, světla a světelný efekty, dokonalej zvuk – švédští elegáni jsou na scéně. Vidím velký dobrý, tentokrát dokonce doslova, protože jsem si většinu koncertu užila z prvních řad a konečně po dlouhý době taky něco viděla. A že bylo na co koukat. Sám zpěvák Adam Grahn varoval, že kdo si koupil lístek a neslyšel nový album, riskuje a žije na hraně. Nový album Club Majesty je tak optimálně osmdesátkový, cirkusácký a tak neskutečně optimistický, že se skoro rozhýbali i lidi sedící na balkónech.

A to minimálně ve chvíli, kdy se na balkóně objevil během setu i sám zpěvák. To určitě některým přísedícím rozhodilo sandál, haha. Kombinace disco, rock’n’rollu a kytar téhle kapele funguje, show je zábavná, vtipná a nenechá vás v klidu stát. Royal Republic si užívali pozitivní atmošku, kterou si sami od začátku nastavili, s publikem komunikovali, dělali si srandu z Polska, čímž si hned získali půlku obecenstva a tempo zpomalili téměř až na konci u akustické verze American Dream, která byla zahraná tak dobře, že se vám tajil dech. Na závěr jsme dostali cover od Motörhead, klasiku všech klasik, Ace of Spades a pak se pomalu rozloučili. Pokud vás tahle hudba baví a váhali jste, jestli na živo obstojí, tak příště neváhejte a běžte. Doporučuje deset pand z deseti. Dokonalost.

text: @pandaxsranda

fotky: @Klapper // Fource.cz

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: