Abbie Falls vrací víru v řemeslný metalcore (exkluzivní premiéra)

Po sérii emových rapových premiér se opět vracíme k tvrdě hudbě a konkrétně kapele, která konečně začíná naplňovat svůj obrovský potenciál. Abbie Falls v novince nutně přitvrzují a sbírají hozenou rukavici jejich talentu.

Půl roku po tom, co jsme vydali první single – a zároveň první klipovku – jsme se rozhodli vyhodit ven něco dalšího z naší tvorby, ale tentokrát s trochu jiným feelingem. Chtěli jsme jít malinko jinou cestou než je dneska v téhle hudbě zvykem a vrátit se k tomu, jak se hrál metalcore dřív” uvádí s odkazem na doby řemeslně poctivého metalcoru.

Bez elektroniky, žádný čistý zpěvy… Hlavním kritériem pro nás vždycky bylo, aby hudba, co děláme, měla energii. Aby nás nutila při hraní dělat bordel, stejně tak jako lidi, co stojí na koncertu před náma. U Illness nejde o vyloženě novou skladbu, ale právě z tohohle pohledu se nám na živácích osvědčila, takže jsme ji nahráli jako takovej trochu nekompromisnější protipól k líbivější klipovce It Ends Tonight.” dodávají k historii songu, který je naživo nikdy nezklamal.

V textech nechceme moc moralizovat, říkat jak jsou drogy a chlast špatný, to už za nás dělá hodně kapel. Navíc pijem rádi, že jo. V našich textech je hodně nasranosti, konkrétně tenhle je o tom, že žijete s někým každý den, děláte pro něj vše a on se při každé těžké situaci chová jako by vás neznal a zapomněl na věci, co jste spolu prožili.” doplňují k morální i obsahové motivaci jejich řežby.

IMG_3169

O zvukovou stránku se opět postaral úžasnej Tonda Smrčka ze Seabeast production, u kterýho je obdivuhodný, že je s náma pořád ochotnej nahrávat, protože to zahrnuje fakt polní podmínky. Zkušebnu do který se v pohodě vejdem, jen když je půlka lidí venku na cigáru, nulový teploty, pojistky, který vydrží buď přímotop nebo konvici na vodu… A taky nás.

Teď už jen počkat na nějaký dubnový mrazy na dokončení EPčka. Je se na co těšit.” lákají na závěr.

Jak se Vám líbí nová tvorba Abbie Falls? Dejte jim vědět do komentářů a sdílejte jejich čerstvou novinku!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: