5SOS ohlašuje světovou tour a evropskou část uzavře koncertem v pražské Sportovní hale Fortuna!

Kapela s nadšením oznamuje světové turné 2023, které zahrnuje koncerty v Jižní a Severní Americe a vystoupení na festivalu When We Were Young v Las Vegas. Evropskou část turné kapela zakončí v Praze a to ve Sportovní hale Fortuna 12. října 2023.
Od svého založení v roce 2011 vydali 5 Seconds of Summer ve složení Luke Hemmings, Michael Clifford, Calum Hood a Ashton Irwin čtyři alba a řadu hitů. Časopis Rolling Stone je rychle označil za “největší novou rockovou formaci na světě” a jsou jedinou kapelou v historii, jejíž první tři studiová alba se umístila na prvním místě žebříčku Billboard 200. Kapela prodala více než 3 miliony vstupenek na koncerty během několikanásobného turné po celém světě a prodala více než 13 milionů alb.

Nedávno se se svým hitem “Youngblood” zařadili do exkluzivního miliardového klubu Spotify. 5 Seconds of Summer získali také řadu prestižních ocenění.

S albem 5SOS5, které vyšlo v roce 2022, se kapela vyšvihla na další hudební úroveň a ukázala své mnohostranné umělecké schopnosti a růst v průběhu své desetileté kariéry. Nyní se svým nadcházejícím živým albem The Feeling of Falling Upwards – Live from The Royal Albert Hall kapela skutečně předvádí, kým jako interpreti jsou, a vytváří něco skutečně jedinečného a oslavujícího jejich diskografii.

Multiplatinová poprocková kapela 5 Seconds of Summer vydá 14. dubna digitálně své živé album The Feeling of Falling Upwards – Live from The Royal Albert Hall. Fyzické formáty alba jsou k předobjednání již TEĎ a k dostání budou 14. července.
Skladby pocházejí z jedinečného vystoupení “The Feeling of Falling Upwards” z roku 2022 ve světoznámé londýnské Royal Albert Hall, tedy z místa, před kterým kapela před deseti lety, když se přestěhovala do Velké Británie, aby mohla napsat své první album, vystupovala jako busker. Vystoupení zahrnovalo předělané verze písní z jejich jedenáctiletého katalogu včetně zbrusu nových skladeb z kritikou oceňovaného pátého studiového alba 5SOS5 za doprovodu dvanáctičlenného smyčcového orchestru a dvanáctičlenného gospelového sboru.
“‘The Feeling of Falling Upwards’ vám má jednoduše popsat pocit, který jsme společně zažili, pocit, že jsme se vrhli na tak vrtkavou věc, jakou je hudba,” vyjádřil se na pódiu v Royal Albert Hall zpěvák a bubeník Ashton Irwin, “A sdíleli jsme tuto zkušenost společně rok co rok, sezónu co sezónu našeho života.“

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.