Vysoká škola moderního rapu. G-Eazy obstál naživo na jedničku (report)

G-Eazy včera poprvé navštívil Českou republiku a to v rámci The Beautiful&Damned Tour. Při té příležitosti se zapřísáhl, že ho čeští fanoušci rozhodně nevidí v Praze naposled. A po včerejším vystoupení ve Forum Karlín hlad po “Young Geraldovi” ještě poroste.
G-Eazy se představil ve Forum Karlín

G-Eazy se představil ve Forum Karlín

První a zároveň jediné zklamání večera bylo zrušení českého předskokana Renneho Danga pár hodin před akcí, které rozhořčilo značnou část posluchačů. Zvlášť, když se o svém (ne)vystoupení údajně dozvěděl, až na místě. Hala se tedy otevřela v šest hodin a první předskokan nastoupil ve čtvrt na devět. A nebudu Vám lhát, dost nás to zklamalo. Vidět v sále mladého kluka, který byl tak blízko životní šanci, která mu na poslední chvíle ukázala záda…pevně však věřím, že se s jeho pracovitostí brzo dočká nové příležitosti. 
Předskokan Yung Pinch předvedl průměrnou mainstream rap show, ale na lidech bylo vidět nadšení a velké natěšení na hvězdu večera. Předskokan také několikrát během svého vystoupení vyzývali lidi k odvezvě. Ti poctivě odpovídali a už v ten moment bylo jasné, že dnešní koncert se nikdo nehodlá nudit a sedět v koutě. 
G-Eazy nastoupil s malým zpožděním. To ale nikoho nenaštvalo a zaplněné Fórum ho přivítalo obrovským potleskem. Nástup byl v podobě velkolepého intra. Už před vystoupením byla techniky odhalená obrovská obrazovka ve tvaru oblouku, na které se během koncertu objevovaly barevné animace . Ty společně s kouřovými efekty dávaly vystoupení neskutečný šmrnc. Zaznělo hodně písniček z nejnovějšího alba včetně That’s A Lot, Pray For Me, The Plan.. Nebo třeba No Limit během které se až skoro schylovalo v moshpitu. K tomu ale ve finále nedošlo. Možná i dobře, protože byly i momentů, kdy bylo v kotli nedýchatelno.
Během vystoupení si Young Gerald, našel i čas na pár proslovů a několikrát vyzval lidi, aby zatleskali sami sobě, protože bez nich by tam on vůbec nestál. Byla na něm vidět velká dávka pokory a zdravého sebevědomí. Celkově byla show vypiplaná do největších detailů. K vidění tak byl hypující bubeník, tématické projekce a činil se i samotný intepret. A to ať už šlo o pohyby, proslovy nebo uhrančivý oční kontakt prvním řadám. Gerald zkrátka moc dobře ví, co lidi chtějí a přesně to jim i dal. Tedy vyjma starší tvorby. Songů z předchozích desek totiž včera zaznělo ve skrze pomálu a to je škoda.
G-Eazy nenechal nikoho stát v koutě

G-Eazy nenechal nikoho stát v koutě

Jako přídavek, který si Celé Fórum vyžádalo bouřlivým potleskem a pískotem, zvolil Gerald nejznámější hity. Him&I byla asi nejočekávanější písnička večera, protože tento song zpívá G-Eazy se svou partnerkou a jednou z neslavnějších indie zpěvaček současnosti – Halsey. Ta s ním objíždí některá města turné a jako překvapení se vždy na závěr koncertu objeví. To se bohužel nestalo na tom pražském, ale i tak měla tato písnička snad největší odezvu ze všech.
G-Eazy potvrdil, že se právem řadí mezi nejobletovanější inteprety dnešní doby. Místo hvězdičky z Instagramu byl k vidění propracovaný a maximálně profesionální výkon umělce, který rozpohyboval třicisícový dav a po dobu celého vystoupení mu nedal ani na chvilku vydechnout. Mínusem akce byla naopak již zminovaná absence domácí supportu a tím způsobená prodleva. I přesto však zůstává dojem z akce velmi pozitivní.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: