Úžasný děvky vydávají odporný album

Přes dva roky mluví českobudějovická kapela Amazing Whores o brzkém vydání alba. Někdo už možná ani nedoufal, ale skutečně se to stalo. 8. března 2022 svérázná kapela skutečně album vydala. 

„Jo, trvalo to trochu delší dobu, než jsme původně chtěli. Poprvý jsme oznámili, že brzy budeme vydávat album v roce 2020. Je to dva roky zpátky. Byla to pro nás asi trochu euforie, ale brzo se stalo, co se muselo stát. Začalo se nám všechno protahovat. Částečně proto, že jsme líný a částečně proto, že někteří z nás jsou až moc vázáni na konkrétní představu o songu, která musí bejt splněná. Už je to ale za námi a album jde ven,” vysvětluje Jarda Pešek, zpěvák kapely. 

Celá deska nese název AW-FULL ALBUM. Jak to vzniklo? „Vyplynulo to. Máme rádi slovní hříčky, nějak k nám sedí. Zároveň se tam možná trochu ozývá naše frustrace z tvoření alba. Bylo to fakt dlouhý a náročný období, ze kterýho si všichni poneseme dlouhé trauma,” směje se frontman kapely. 

První alba většinou bývají průřezem toho, co kapela dělala od svého začátku až do vydání. Podobně je to i tady. „Je to přesně tak. Kapela začala hrát v roce 2015, tedy před sedmi lety. Většinu toho času to stálo za hovno, protože jsem tam nebyl já … samozřejmě. Ne vážně, na albu jsou hodně staré věci, ale zároveň hodně nové songy. Často je to u těch prvních desek znát taková žánrová rozlítanost, ta je i u nás, ale zdá se mi, že to i tak má jednotnej ksicht. Každá věc je jiná, ale je tam znát rukopis,” říká Jarda. 

Proč trvalo první dlouhohrající album kapele 7 let? „Je to kombinace několika důvodů. Za prvý se dost měnila sestava a do současný podoby se ustálila až asi před třemi lety.  Za druhý pro nás ty nahrávky nejsou priorita. Důležitý jsou, to jo, ale mnohem radši hrajeme živě před lidma. Tý hudbě to víc sedne, chceme aby to byla prdel a to na koncertech je prostě mnohem lépe přenositelné,” vysvětluje Jarda. 

Do koncertů hodil videl COVID, ale teď už by to mohlo být lepší a kapela už první plány má. „Tak hlavně bude křest – 1. dubna ve Fabrice v Českých Budějovicích, potom tam máme na květen nějakou Prahu a další věci se uvidí. Vyplatí se sledovat nás všude možně, všechno se časem dozvíte.” 

__________________________

Amazing Whores hrají aktuálně ve složení:
Jaroslav Pešek – zpěv
Vojtěch Ostrý – kytara

Jakub Bárta – klávesy
Tomáš Halada – baskytara
Ota Hrubý – bicí

Odkazy:
FB – https://www.facebook.com/AmazingWhorse
Spotify – https://open.spotify.com/artist/16ftq23TbeD8JLBsLLvhlD?si=d9a2A-qqTwKOWOJC6RXhDQ

Bandzone – https://bandzone.cz/amazingwhores

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: