Sum 41 rozpoutali peklo na brněnském Výstavišti

Kanadští Sum 41 sice před měsícem oznámili konec kapely, jejich plány na letošní turné a vydání nového dvojalba ale naštěstí zůstaly beze změny. V rámci oficiální Rock for People afterparty se tak znovu vrátili do Česka, kde tentokrát zavítali na brněnské Výstaviště. Jejich pekelnou show navíc doplnili speciální hosté – kapely Beauty School Dropout a The Hara, které sklidily úspěch už o den dřív přímo na hradeckém Rock for People.

Celý večer zahájili Beauty School Dropout, kteří se letos českému publiku představují úplně poprvé. Rozhodně o nich ale ještě uslyšíme. Tahle začínající pop-punková kapela z Kalifornie má čerstvě za sebou vydání debutového alba We Made Plans & God Laughed a předskakování na americké části turné blink-182. Během půlhodinového setu si dokázali získat prozatím poloprázdné publikum, které zřejmě sbíralo síly na samotné Sum 41. Část davu se připojovala ke zpěvu textů (dost možná je znali právě z Rock for People), další se postarala o první moshpity večera. Beauty School Dropout se v Česku rozhodně rodí fanouškovská základna.

V parádně rozjeté atmosféře pokračovali britští The Hara, kteří měli rovnou hodinu na to, aby prokázali, co v nich je. Lepší energické nakopnutí si Sum 41 před svým koncertem ani nemohli přát. Frontman Josh je mistrem v interakci s publikem, dokáže si jej omotat kolem prstu nejen z pódia, ale i prostřednictvím osobního kontaktu – ať už jde o crowd surfing nebo vlastní vyvolání moshpitu. Když se později davu dotazoval, kdo na příští koncert The Hara v Česku zavítá, dle nadšených reakcí je jasné, že se jejich další koncert bude muset uskutečnit v mnohem větších prostorách, než jaké jim na jaře poskytlo Café V lese. Není se čemu divit, o den dříve si The Hara dokázali suverénně poradit s příležitostí vystoupit nečekaně na hlavní stage Rock for People.

Vrcholem večera byl koncert Sum 41, kteří si v Brně vyzkoušeli o dost menší stage, než na jakých jsme je v poslední době vídali. Pokud jste Sum 41 zažili v rámci loňského Rock for People nebo říjnového koncertu se Simple Plan, pak vás setlist nepřekvapí. Pro své letošní evropské turné si totiž připravili téměř stejný. Nutno podotknout, že ani neměnná koncepce jejich show není na škodu. Fanoušci Sum 41 moc dobře vědí, co od kapely čekat a naplno si užívají chaos spuštěný počátečními songy Motivation a The Hell Song. Plameny, moshpity, skákání, crowdsurfingy, křičení všech textů z mládí, odvádění panikařících jedinců z publika i ztrácení osobních věcí, to všechno je klasická show Sum 41, která si stále udržuje nadstandardní úroveň. Po sborovém dozpívání písně With Me se frontman Deryck svěřil, že připravované dvojalbum Heaven and Hell je dokončeno, ale žádné nové písně prozatím naživo nepředstaví. Raději se proto nostalgicky navraceli ke svým starým hitům, v průběhu večera tak samozřejmě zazněly Underclass Hero, In Too Deep, Still Waiting, nebo přídavek Screaming Bloody Murder a klasické zakončení Fat Lip. Jediným setlistovým překvapením se stal cover Sleep Now in the Fire od Rage Against the Machine, kterého se kapela sice ujala obstojně, ale společně s We Will Rock You zabírá na setlistu prostor, který by mohl být jinak využit například právě k představení nové nebo polozapomenuté tvorby kapely.

Sum 41 plánují poslední rozlučkové turné, které by mělo být zahájeno po vydání dvojalba Heaven and Hell. Jestli se bojíte, že by na Česko mohli zapomenout, máme na závěr informaci, kterou baskytarista Cone bez rozmyšlení sdělil při osobním setkání – Sum 41 se do Česka vrátí příští rok. Kdo tedy jejich peklo ještě nezažil na vlastní kůži, ten bude mít jedinečnou příležitost.

Gramatická zachránkyně, kterou do našich medvědích spár přivedla Min. Vždy připravená a spolehlivá Anett je velkou milovnicí punk rocku. Často nás zásobuje včasně zachycenými informacemi, které pro vás poté s rychlostí blesku (a po jejím nutném korektorském zásahu) nahazujeme na naše sociální sítě.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: