Rock Café ovládl corový čtyřboj pod taktovkou Resolve (Report)

Páteční večer se v pražském Rock Café nesl ve znamení coru. Na svém evropském tour se u nás zastavili francouzští Resolve a jejich hosté – a rozhodně nešlo o nenápadné začátečníky. Všechny čtyři kapely to na stagi umí pořádně rozjet a po celý večer se tak nezastavili ani muzikanti na podiu, ani fanoušci pod ním. Žádná z partiček se přitom nijak nestyděla a pohybovala se fanouškům doslova na dosah, dělení se o mikrofon, rozdávání trsátek nebo focení s fanoušky pro ně bylo samozřejmostí.

Akci začínali němečtí Half Me, kteří jsou na scéně ještě poměrně neznámí. Ale ne tak v Rock Café, kde zaplnili polovinu sálu a do prvních řad přitáhli nadšené fans, kteří kapelu očividně dobře znali a jejich show si náležitě užívali. Zpěvák Christopher Zühlke také pražské publikum ocenil a kapela byla s přijetím, jakého se jí dostalo, zjevně velmi spokojena. Během svých třiceti minut ze sebe fanouškům vydala spoustu energie a ti ji zase nadšeně vraceli v podobě divokého pitu.

Ještě větší ohlas sklidili následující Acres, britská corovka, která se do Prahy vrací pravidelně a patří už k místním oblíbencům. Přestože jsou mnohem melodičtější než jejich předchůdci a během jejich setu došlo místy ke zklidnění, při energičtějších a tvrdších pasážích ze sebe fanoušci v pitu i tak hodně vypotili. Půlhodince Acres ale dominovaly především silné emoce, které sympoš Ben Lumber umí vyvolat jako málokdo jiný.

Hodně očekávaní byli i Cane Hill, jediná páteční parta ze zámoří. Cane Hill se sice objevili na loňském ročníku Rock for People, v Praze už ale hezkých pár let nebyli. Naštěstí nám svým letošním vystoupením vše vynahradili a v sále zavládla pořádně odvázaná atmosféra s non-stop pitem a crowdsurfery. Jinými slovy, Cane Hill v Rock Café slušně zatopili a v publiku začalo být pěkně horko.

Resolve tedy dorazili na podium právě v nejlepším. Z reakce publika bylo okamžitě jasné, že už opravdu bylo na čase, aby si u nás Resolve střihli nějaký ten headline, a kapela vzápětí potvrdila, že si to opravdu zaslouží. Ze stage k nám proudil příliv energie a pozitivních emocí, frontman Anthony Diliberto rozdával úsměvy na všechny strany a do toho servíroval jednu pecku za druhou. Ať už šlo o houpavé refrény, našlápnuté breakdowny, které v davu vyvolaly další salvy řádění, nebo jeho krátká sóla s kytarou, fanoušky měl úplně omotané okolo prstu. Drtivá většina setlistu se sestávala z loňské novinky Human, která obsahuje pořádně emocionální, chytlavé i tvrdé kousky jako úvodní „Human“, „Death Awaits“, šlupku „Bloodlust“ nebo závěrečnou „Older Days“. Místo si v něm ale našlo i pár songů z předchozí placky Between Me and The Machine. Škoda jen, že se kapela na podiu zdržela jen hodinku.

Resolve se svými hosty předvedli ukázkovou corovou párty se vším, co k ní patří, a zcela určitě v srdcích českých fans postoupili hned o několik stupňů výše. A až se příště kdokoliv ze čtveřice Resolve, Cane Hill, Acres a Half Me zastaví v našich končinách, nepochybně je tu přivítáme s ještě větším nadšením než tentokrát. 

report napsala Kája Klenková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.