Pride month zahájen smyslnou show Troye Sivana (Fotoreport)

V neděli 9. června 2024 Sportovní hala Fortuna málem chytla v plamenech po show Troye Sivana. Fanoušci australské popové hvězdy se konečně dočkali pořádně žhavého pražského prvenství. 

Kolem osmé hodiny se hala začala plnit a s mírným zpožděním nastoupila na scénu předskokanka večera – Jodie Harsh. Ta má za sebou například i producentský podíl na tvorbě Charli XCX. Tato britská drag queen a DJka okamžitě rozezněla prostor silnými basy v mixu s tanečními hity, které instantně rozhýbaly publikum v předních řadách. Zvuk se plně rozléhal celou halou a doslova otřásal zadními tribunami. I když byly stage a DJ pult stroze černé a osvětlené pouze výrazným spotlightem, Jodie dokázala roztleskat dav a postupně si získávala jeho pozornost. Po půl hodině naladila publikum na vlnu, kdy každý drop provázely menší ovace. I když bylo, podle mě, zvolení DJky jako předskokana riskantní, v tomto případě to fungovalo, ačkoliv jsem od ní čekala větší kontakt a propojení s publikem.

Krátkou pauzu mezi sety vyplnil playlist s hyperpopovými hity současnosti, jako bychom se instantně ocitli v gay klubu a tančilo se až do rána. Troye Sivan odstartoval svou show jedním ze svých tanečních hitů „Got Me Started” a okamžitě postavil všechny v sále na nohy. Show uvedlo seskupení tanečníků s teatrálním osvětlením, které dodalo hned ze začátku vystoupení dramatický nádech. S každým dalším songem se na scéně objevovaly nové vizuální prvky – tanečníci na vícepatrových lešeních, světelné a stínové efekty a Troye, který se zapojoval do choreografií. Vizuální stránka koncertu byla neuvěřitelně propracovaná, každá píseň měla svou unikátní atmosféru díky promyšleným rekvizitám, neonům a projekcím.

Troye se během večera svěřil, že je v Praze úplně poprvé, a vyjádřil své nadšení z energie fanoušků. Po třetím songu se rozpovídal o svém novém albu, vyzval fanoušky, aby se objali se svými přáteli, a vtipkoval, že pokud si někdo díky němu dnes zašuká, bude na sebe pyšný. Přesně tohle intimní a osobní spojení s publikem přispělo k pocitu sounáležitosti a přijetí, který byl pak cítit celý večer.

Show byla doprovázena scénkami, které vykreslovaly vášnivé emoce. Nechyběly ani postelové scény či extrémně žhavý lap dance, což přispělo k celkové smyslné atmosféře večera, která sklidila ovace. Troye neustále povzbuzoval publikum: „Come on, Prague!“ a fanoušci jednohlasně zpívali s ním. Během písně Still Got It“ se hala rozsvítila světýlky, což dotvořilo doslova kouzelnou atmosféru. Troye zakončil večer svým nejposlouchanějším hitem Rush“, při kterém jsme si vyřvali hlasivky. Sex vibe ve vzduchu se nedal ignorovat. 

Na tento zážitek budu ještě dlouho vzpomínat. Řadím to mezi top shows, které jsem měla šanci v životě vidět! Troye Sivan dokázal, že je nejen skvělým zpěvákem, ale i charismatickým performerem, který umí vytvořit unikátní zážitek. Musím vypíchnout i opravdu skvělý zvuk po celou show, nepamatuji si lépe nazvučený koncert… Celkový vibe večera byl velmi komunitní, což vytvořilo komfortní safe space pro všechny návštěvníky. Jsem pyšná, kam se ten mladý queer youtuber z Austrálie vypracoval. 🏳️‍🌈

Text // Jana Vařečková x Foto // Lucka

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.