Konec jedné éry: Kapela You Me At Six vyráží na poslední turné, na kterém nechybí ani pražská zastávka

Sbohem a šáteček… Začátkem letošního roku se zlomilo nejedno pop-punkové srdíčko, když důležitý stavební kámen současné britské rockové scény, You Me At Six, oznámil plánovaný konec své dvoudekádové kariéry. Drobnou náplastí budiž aspoň poslední tour s nejnovější deskou Truth Decay, v rámci níž k naší radosti zavítají i do Prahy, a to hezky symbolicky 10 let po zdejší premiéře. Neřízená pětice vystoupí 22. listopadu v prostorách Archa+ v rámci série Rock for People Concerts.

Britská kapela ve složení Josh Franceschi (zpěv), Max Helyer (kytara), Chris Miller (kytara), Matt Barnes (basa) a Dan Flint (bicí) přišla s posledním albem Truth Decay, po němž se rozhodla skončit, aby vzdala hold sama sobě a své dlouholeté kariéře, v níž nechávají promlouvat rockové a corové vlivy kapel jako jsou blink-182, Incubus, Thrice nebo britští kolegové Arctic Monkeys.

„Jde nám to nejlíp, když je nás všech pět v první linii, žijeme tím a dýcháme tím… Všech pět se pohupuje a vkládá do hudby svou kreativitu,“ řekl před vydáním poslední desky Franceschi. „To je to, co můžete očekávat od Truth Decay.“

Za ta léta činnosti si kvintet vysloužil mimo jiné několik nominací a jednu výhru (roku 2011) Kerrang! Awards pro nejlepší britskou kapelu. You Me At Six také absolvovali rozsáhlá turné; mimo jiné vystoupili na Warped Tour či Soundwave a koncertovali s kapelami jako Thirty Seconds to Mars, Paramore, Fall Out Boy, All Time Low a Bring Me The Horizon. Čeští fanoušci si je pak mohou živě pamatovat z festivalu Rock for People. Anebo z mnoha sólových pražských koncertů, které za tu dvacetiletou éru stihli.

Ke konci své kariéry si ale kapela uvědomila, že pokud chtějí nahrát tu nejlepší pop-punk-rockovou desku, musí být emocionálně co nejupřímnější a musí se bolesti postavit čelem. I proto se pětice rozhodla album nazvat právě Truth Decay. „Je to pochopení a přijetí toho, že v rozpadu je krása,“ vysvětluje Josh.

„Někdy se něco může zdát tak zřejmé a jasné, ale ve skutečnosti, když se na věci podíváte s odstupem, zjistíte, že nic není tak jednoduché, jak jste si mysleli.“ Jde tak o téma, jež se táhne napříč celou deskou – otázka pravdy, jejího překrucování a manipulace

Truth Decay je zvukem kapely oslavující scénu, kterou pomáhala budovat, a zároveň ukazuje, kam dokáží jako hudebníci zajít. A You Me At Six tak i se závěrečnou nahrávkou dokazují, že jsou na vrcholu své nejlepší formy. Kapelou, která ví, odkud přišla i kam směřuje.

Ať už vám učarovala nová deska nebo byste si rádi zavzpomínali na teenagerská léta se starými hitovkami, jedno je jasné – tohle prošvihnout nechcete. Tentokrát už totiž žádné „tak třeba příště“ nebude!

Vstupenky zakoupíte od 1. 3. 2024 v síti GoOut: https://goout.net/cs/you-me-at-six/pzdgub/

Více informací najdete na FB eventu: https://facebook.com/events/s/you-me-at-six-uk-prague/7136540249747521/ 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: