Jsou hvězdy, které nehasnou! Hardcorová klasika rozbouřila Akráč (report)

Cesty do Akráče bývají strmé. S tradičně narvaným batěhomem jsem se do něj stejně jako stovky dalších natěšenců vydal přes obligátní žižkovský kopec vstříc hardcorovému božstvu, které ve včerejším večeru zahrálo v Paláci Akropolis.
Po českém a velmi snaživém supportu v podobě kapely NBFokolo Matyho z Gutalax, kterému se podařilo rozhýbat v tu dobu už moc pěkně zaplněný sál přišla na řadu první legenda večera. Definice NYHC – Madball.
Fredymu (zpěvák Madball – pozn.) už narostly vlasy o něco více a po pódiu běhal že strany na stranu. Ihned se rozjel i pit, který však v průběhu akce spíše připomínal strkanici. Ale bylo úžasné i tak sledovat, jak tam Fredy běhal jako nevyčerpatelný mladík a předával návštěvníkům spoustu hardcorové energie. A co se samotné návštěvy? Do sálu se sešlo hodně lidí, kteří se do klubu skoro nevešly. Takový byl o včerejšek zájem, což mluví za vše.
Dav byl opět u vytržení

Dav byl opět u vytržení

Hodně z lidí stálo na schodech, kde se ještě dalo jakž takž hejbat a i já sám jsem měl problém se vůbec protlačit do sálu, abych pro Vás pořídil nějaké záběry. Člověk svoje místo na slunci hledat těžko, menší pity se tak udály i daleko od toho skutečného. Ale teď už zpátky k dění na stagi.  Reperotár kultovních Madball obsahoval spíše starší věci, zahráli i třeba songy jako Stand UP N. Y.
A opět dokázali, jak umí Fredyho parta rozhecovat publikum. K žádným circlepitům ani nemusel pobízet, spíš jeho ruka lítala nahoru a dolů. A ruce z publika postupně přibývaly s ním. Nazvučení mi přišlo velmi dobré a celkově zvuk taky. Kvůli mému menšímu vzrůstu jsem sice neviděl úplně všechno, i tak mě jejich show, ale dostatečně vtáhla. A rozhodně jsem nebyl sám.
IMG_0689
Madball na pódiu vystřídaly Hatebreed a ani u nich se člověk rozhodně nenudil. Lidí na ně bylo o něco méně než na Madball a dalo se konečně i projít. Nám s fotografkou Neny se podařilo ukořistit místa na balkoně. A k samotné kapele? Musím říct, že se mi hodně líbí přístup zpěváka Jamieho Jasty, což je velký sympaťák. Líbí se mi jeho kombinace drsnosti s výrazem, připomínajícím medvídka Pů.
Při vystoupení se stále usmíval a neopomněl zmínit jejich nedávné vystoupení v Brně, které si dle jeho slov užili stejně jako včera. Čechy mají celkové zjevně rádi. Na pódiu několikrát předvedli, že umí komunikovat s publikem. Ke klasickým hláškam “Make some fucking noise” se přidalo uznalé tleskání nad hlavou.
Circlepity a následoval obstojný mosh, který skutečně připomínal více mosh než přechozí plácanou. Vše podtrhly skladby This Is Now a To The Treshold. Ty taky určitě patří mezi moje nejoblíbenější.
Hardcore Is More Than Music

Hardcore Is More Than Music

A ještě jedna věc ke zmíněné skladbě To The Treshold. Tenhle song je zásadní, protože pojednává o domácím násilí páchaném na ženách. A právě Jamie je členem organizace, která týraným ženám pomáhá. Za to má u mě velký palec nahoru. Stejně jako kapela celkově. Protože jejich legendární nápěvek “Destroy everything” platil i tentokrát.
Včerejšek sice v konkurenci koncertů Balaclavy a Asking Alexandria nabádal k zaječím úmyslům, ale jsem moc rád, že jsem nakonec zvolil Akráč.
Jsou hvězdy, které nehasnou. A pro Madball s Hatebreed to rozhodně platí!

Jsou hvězdy, které nehasnou. A pro Madball s Hatebreed to rozhodně platí!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: