Budějovičtí AMAZING WHORES vydávají první singl z nově připravované desky!

O kapele Amazing Whores jste na Klubovně asi ještě neslyšeli. Nejsou ani příliš spojováni se studiovými nahrávkami, dosud totiž vydali jeden jediný singl – Mordor, který vyšel už v roce 2018. Proč tedy tak dlouho nic nevydali?

Foto: Helena Hrušová

Těch důvodů je víc. Za prvé jsme leniví, a to hodně, dalším důvodem je asi to, že jsme se vždycky především zaměřovali na živé hraní. Poslední skvělou výmluvou je COVID, který vlastně tu předchozí výmluvu popírá, takže zůstaňme u toho, že nebyl čas,“ směje se Jarda Pešek, frontman kapely.

I když trochu se zpožděním, můžou se kluci z Amazing Whores připsat na seznam kapel, které dobu koronavirovou využili k tvoření nových věcí, rýsuje se totiž jejich první dlouhohrající deska!

Než se ale celého alba dočkáme, rozhodla se kapela vypustit první ochutnávku v podobě singlu, který nese název Gamer. Zpěvák kapely ale prozrazuje, že to nebude jediný singl, který kluci před samotným vydáním alba vypustí do světa. „Chceme natočený materiál dávkovat v rozumných intervalech,“ upřesňuje a dodává, že každý singl bude mít svůj vlastní vizuál.

Gamer je jedna z nejstarších věcí, které hrajeme. Vznikla ještě před tím, než jsem nastoupil do kapely. Kluci ji už jednou nahrávali s předchozím zpěvákem, ale nějak se to nikdy nedostalo pořádně mezi lidi. Teď dostal Gamer výrazný facelift. Ne že bych to nějak vokálně pozvedl, ale song se celkově dost změnil, i co se týče instrumentální části.“ Prozradil Jarda.

Typické pro kapelu je především to, že se nebojí do své tvorby zapojovat i vulgarismy. “Ta slova používáme všichni, proč je nedávat i do hudby. Zapněte si televizi a v každém odpolední seriálu nějakou sprosťárnu uslyšíte. Zapněte zprávy a uvidíte horor. My si z těch věcí děláme srandu. Vlastně ze všeho si děláme srandu. Kromě toho zpíváme anglicky, takže starší generaci to neurazí. V případě Gamera je to taková parodie na herní fóra. To je taky studnice moudrosti,” směje se frontman.

Předchozí singl Mordor vznikl ve studiu Rápotice u Jana Říhy. Tentokrát ale kapela zvolila jiné řešení. “U Honzy Říhy to bylo super, ale kvůli našim časovým možnost jsme chtěli něco blíže k domovu, kam můžeme zajet prostě až si uděláme čas nebo po práci. Proto tentokrát padla volba na Dream Tracer Art Production, který má na svědomí Míra Šonka a náš bubeníček Ota Hrubý. Naprostá spokojenost!”

Kromě Youtube najdete singl i na všech streamovacích platformách!

První singl z připravované desky navíc můžeš slyšet už naživo v sobotu 26. června v Kutné Hoře na Rockovém vítání léta! Link na akci: https://www.facebook.com/events/601781657447374

Podpoř kluky!
Instagram
Facebook
Web

Text // Marťa

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: