Against The Current se po čtyřech letech vrací zpátky do Prahy!

Pop-punk není mrtvej, a ještě k tomu, když zpívá holka. Příkladem je americké trio Against The Current, kterému vévodí charismatická zpěvačka Chrissy Costanza. Banda, která se zformovala už v roce 2011, má na svém kontě dvě studiová alba a hromadu EPček. Poslední EP fever z roku 2021 bylo prvním a zároveň posledním EP, které vyšlo pod labelem Fueled by Ramen (stejně jako obě studiovky), do té doby totiž EPčka vycházela pod kapelou.

Kapela se do širšího povědomí dostala především díky hráčům LOLka, když nazpívala „Legends Never Die“, dnes už ikonickej song pro League of Legends World Championship 2017, kdy ATC dokonce otevírali a uzavírali celý event. Tím ovšem spolupráce s Riot Games nekončí. V lednu 2022 přispěli se songem „Wildfire“, který sloužil jako propagace pro jarní sezónu 2022.

Hudba jako taková by se dala zařadit do pop-punku, pop rocku, dokonce i synth popu, v němž se nebojí experimentovat, ať už hudebně, tak i vizuálně v klipech. A i když kapela oficiálně tvrdila, že se na Past Lives (druhé studiové album) od pop-punku odklánějí, stále se v něm dají najít prvky dokazující, že ho tak úplně neopustili.

Od posledního EP fever kapela vydala nespočet jednotlivých singlů. Od „Wildfirepro LOLko, přes následující „Teenagers” a „blindfolded” (včetně akustické verze), až po nejnovější, pár dní starý počin s názvem „silent stranger“, který je pravděpodobně první vlaštovkou z nastávající nightmare éry, jak kapela prozradila na svém Facebooku.

V roce 2022 se kapela stala opět nezávislou, když rozvázala smlouvu s Fueled by Ramen, se kterými do té doby spolupracovala. Zda má kapela v plánu další EP nebo rovnou třetí studiové album svépomocí, jsme bohužel nezjistili, nicméně oznámené světové turné nazvané Nightmare & Daydreams by mohlo leccos prozradit. Kapela světové tour vzala doslova, jejich zastávky budou dokonce v Tokiu či Singapuru a dalších asijských místech.

Už v roce 2019, kdy kapela zahrála v MeetFactory a představovala Past Lives, druhé studiové album, bylo jasné, že Chrissy dokáže pracovat nejen s davem, ale i se svým hlasem, a především nezapomněla všem připomenout, jak ohebná je. Pokrok, který kapela udělala od té doby, je sice vidět na nových písničkách, ale naživo je vždy velký otazník, jak některé singly vůbec budou znít a jak je fanoušci přijmou. Tentokrát se to ovšem nedozvíme v MeetFactory, ale v Lucerna Music Baru, a to 20. listopadu 2023, a proto jsme zvědaví, jak se tady poperou s kulatým pódiem a celkově zvláštně stavěným klubem. Cena vstupenek je víc než příjemná a ještě je možné je s klidem koupit, koncert vyprodaný zatím není. Kapela si však pro ty nejrychlejší připravila dokonce i VIP vstupenky, které už v tuhle chvíli vyprodáno hlásí.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.