Západní civilizace začíná mít problém, míní Mad Rabbits. Představují pilotní kritický singl a lákají na nedělní EPčko (Exkluzivní premiéra)

Když se daří, tak se daří. A výhra z pozice černého kaně chutná dvakrát tolik. Mad Rabbits dlouho nebylo příliš přáno, ale stačila jedna výrazná personální změna a všechno je jinak. Pražská formace nabrala po příchodu zpěváka Petra Caisla druhých dech a svou šanci chytla pevně za pačesy. Jak bude znít jejich nová nahrávka? O tom napoví jejich nový singl!

Ale pěkně popořadě, protože novinke je u Mad Rabbits opravdu hodně! This Is The Way We Die je slibuje syrové hardcorové EP, který vyjde již tuto neděli 10.7.2022.

“Je to 5ks nasranejch hc songů, na kterejch jsme makali začátkem tohoto roku. Nahrávky opět produkoval Damián Kučera ze Skywalker. Texty kompletně napsal zpěvák Petr Caisl, základy instrumentální složky položil převážně kytarista Jonáš s bubeníkem Márou. Hudebně se snažíme dělat moderní hardcore řízlej metalem a punkem, bez pokusů o přehnanou instrumentalitu. Hudbu se hlavně snažíme dělat tak, aby tlačila na živo a naše shows byly zábavný s možností dát si pořádnou cardio jógu.” popisují sami sebe v aktuálním rozpoložení Mad Rabbits.

EP This Is The Way We Die vychází již tuto neděli!

Aktuálně vycházející klip k songu All Animals Are Equal, But Some… natočil a sestříhal Danny Nguyen společně s Jáchymem Belcherem.

Na EP se mimojiné můžete těšit i na další spolupráci v podání Nicol ze Stellaris. Artwork si vzal na starosti legendární Martin Korec. EP bude pokřtěno 16.8. v Modré Vopici na Fajtfest afterparty by Klubovna, na místě budou k dostání krásný DIY kazety. Později pak vydáme i ve formě LP společně s předchozím EP This Is The Way We Live.

“Texty se převážně venujou aktuálnímu stavu západní civilizace – víceméně bez rozmyslu těžíme naší planetu ať už u nás nebo v zemích kam tenhle problém outsourcujeme bez toho aby sme mysleli na budoucí generace q co po nás zbude. Tohohle jednoduchého vzorce se chytají lidi co obchodují se strachem nebo přímo otroci své národy ale my to ignorujeme protože je nam dobře a to je hlavní. Vždycky když se ale společnost ocitne v úpadku najde se někdo kdo i navzdory osobnímu štěstí/ pohodlí/svobodě/životu jde proti a k tomu taky v textech burcujeme – známé jména týranu, zmrdu co obchodujou se strachem a nenávisti, známe jména lidi co umřeli za dobrou věc nebo skončili “nekde” – chceme je následovat a decimovat zmrdstvi a alibismus ale zároveň vést diskusi s lidma který jsou jenom zmatený a nechaj se ovlivnit zmrdama co dávají jednoduchá řešení. A když tohle budeme zkoušet můžeme si EOD říct “This is the way we die” aniž by sme se museli stydět.” nahlíží notně kriticky na současné dění frontman Petr.

AAAE sem původně začal psát po přečtení knížky “Svědectví o životě v KLDR” od Niny Špitálníkové a ústřední citát od G. Orwella “All animals are equal, but some are more then the others” sem se tam snažil zakomponovat už od začátku. Na knížce mě primárně fascinovalo jak dokáže strana vytvořit velkého bratra (btw další Orwellův román) – každý tam má dva další, kteří ho sledují a zároveň si dokáží vymývat mozky tak, že nakonec většina populace prostě věří tomu, že je rakeťák hodnej pantáta co se o ně všechny stará a brání je před okolním zlým světem (tohle btw v lyrics zůstalo “fathead hanging in their room, father leader or even god”). A pak přišel první den ruské invaze na Ukrainu. Večer před tím sem seděl s kolegy na pivu a v mírné opilosti sem kamarádovi říkal “ty vole kam sme to přivedli naše děcka ?!” Den na to sem si sednul a překopal text z “Korea je evil” na vyblití si srdíčka, nasranosti, strachu a bezmoci ohledně vzniklé situace.” uvádí Petr Caisl k tomu, jak s ním pohnul válečný konflikt.

Strach mnou fakt docela cloumal – kus textu je prostě záznam myšlenek z toho večera: “I CAN’T STAND THIS SHIT NO MORE, DROPPING BOMBS, IT’S HAPPENED BEFORE THERE WILL BE NO WAR ANYMORE HOPE WE WILL BREAK FREE FROM THE MOTHERFUCKING TYRANTS !” V hlavě se mi taky prohánělo, že moc dobře víme jakého konkrétního hada si celou dobu hřejeme na prsou ale pro naší pohodu a luxus ho prostě krmíme prachama. A ty prachy jsou nakonec zatraceně vymáchaný v krvi. AND WE KNOW THEIR NAMES WE KNOW WHO THEY ARE BUT WE DO NOTHING, SIMPLY NOTHING! WHY? YET WE CO-OPERATE ! WE KNOW THEIR FUCKING NAMES! ALL OF THAT FOR OUR PROFIT AND COMFORT WE FEED THEM WITH OUR BLOOD MONEY ! BTW blood money je taky reference do českých hardcore/deathcore vod – v trochu jiném kontextu tohle spojení použili Suffocate With Your Fame, kteří mě před 10 lety dost formovali.” uzavírá plodnou kapitolu vzniku nového bangeru zpěvák Petr.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: